Knížka proti starostem

Knížka proti starostem

Imogen Harrison

Kniha pomůže dětem pochopit, co jsou obavy a strach, a nabídne jim nápadité cesty, jak získat zpátky klid. Je plná zábavných aktivit, do kterých se děti rády zapojí a zjistí, co u nich obavy vyvolává a co proti tomu mohou dělat. Díky tomu vstoupí do života sevevědomější a emocionálně silné. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let. Pro rodiče je v knížce uveden doplňující text.

ISBN: 978-80-7508-732-4
vazba: měkká, lepená vazba, matné lamino
EAN: 9788075087324
formát: 167 x 235 mm
stran: 128
hmotnost: 274 g
edice: 1
vydání: 28. 3. 2022
Obsah
  • Zábavná cvičení na dobrou náladu s dobrými radami i pro dospělé
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Běžné obavy, které děti den co den prožívají, jsou skvělou příležitostí nacvičit si, jak později zvládat „velké problémy“. Když jim pomůžeme, aby se naučily svým obavám rozumět a aby si osvojily dovednosti a sebevědomí potřebné k jejich zkrocení a ke zpracovávání vlastních pocitů, poskytneme jim nástroje, které budou využívat po celý život.

Knížka proti starostem může být při tomto učení skvělým odrazovým můstkem. Je plná jednoduchých a zábavných aktivit, do kterých se děti rády zapojí a které jim pomohou pochopit, co u nich obavy vyvolává a co proti tomu mohou dělat. I pro nás dospělé je tu spousta srozumitelných rad – i když nejužitečnější často je věci jen průběžně pojmenovávat a pozorně a s laskavým srdcem naslouchat.

Z této knížky mohou čerpat všechny děti. Pomůže jim pochopit, že obavy jsou normální a zdravé, ale že jim nemusíme dovolit, aby nás ovládly, a že se jim můžeme postavit a převzít nad nimi kontrolu. Cílem je poskytnout dětem nástroje, s jejichž pomocí budou běžnou úroveň obav samy zvládat, a naučit je, že si mají říci o pomoc, pokud je toho na ně příliš. Díky tomu vstoupí do života emocionálně silné a získají psychickou odolnost.