ŠIPKA A KOUMES: Mise Pravěk

ŠIPKA A KOUMES: Mise Pravěk

novinka

Blanca Álvarez

Pomůcka pro trénink paměti. S knihou se děti přenesou do pravěku a zažijí spoustu zábavy i dobrodružství. Oblíbí si ji všechny děti, i ty, co jinak nerady nebo málo čtou.  Autorka je specialistka v oboru dětské psychologie, psychoterapie a expertka na paměť. Kniha je určena pro děti od 7 do 11 let. 

ISBN: 978-80-7508-777-5
vazba: měkká, šitá vazba, matné lamino
EAN: 9788075087775
formát: 130 x 200 mm
stran: 144
hmotnost: 220 g
edice: 1
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Mozkohraní: trénink paměti a zábavné čtení
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Trénink paměti je velkým přínosem pro děti každého věku. Dobrá schopnost zapamatování zlepšuje dovednosti, jako je uvažování, protože podporuje dostupnost většího počtu dat, se kterými lze provádět mentální operace. Speciálně pro chlapce a dívky školního věku je velkým přínosem četba knih přizpůsobená jejich úrovni vývoje. Pokud se k tomu přidají i další aktivity zaměřené na specifické procvičování paměti, její rozvoj se zábavnou formou umocňuje.

Prostřednictvím blízkého a interaktivního příběhu tato kniha poskytuje ideální trénink pro rozvoj různých neuropsychologických, kognitivních a emocionálních dovedností. Čtenář získá chuť číst díky jasnému, jednoduchému a zábavnému jazyku a prostřednictvím následujících prvků:

  • Uvedení čtenáře do dobrodružství jako další postavy: protagonisté jej oslovují přímo a nutí ho zasahovat
  • Četné aktivity a hádanky: oživují příběh a označují pořadí, které je třeba při čtení dodržovat
  • Konce stránek v celé knize: vyhněte se pocitu pomalého pokroku ve čtení
  • Různá témata, která zajímají děti: obavy, problémy a užitečná morálka pro věkovou skupinu, které je určena
  • Předání medaile po dočtení: akredituje získání každé superschopnosti k vytvoření pocitu pokroku a zlepšení


Autorkou gamebooku je Blanca Álvarez, klinická neuropsycholožka a zdravotní psycholožka, expertka na paměť a kognitivní rezervu.

Tato knížka je jako jízdenka na cestu, při které děti zažijí spoustu dobrodružství. I když ji budou číst doma ve svém pokoji, budou mít pocit jako by byly spolu s hrdiny tohoto příběhu někde úplně jinde. Zažijí spoustu úžasných věcí, aniž přitom vytáhnou paty z domu. 

Oblíbili si děti Šipku a Koumese? Mohou se s nimi setkat i v knize Mise Detektivové, zažít nová dobrodružství a vyzkoušet si, jak mají dobrý postřeh, jak jsou na tom s pozorností i luštěním hádanek a šifer.