Jak to vidí Tomáš

Jak to vidí Tomáš

novinka

Rafa Guererro, Chema García

ADHD patří mezi nejčastější neurovývojové poruchy v dětství a v období dospívání. Jak k dětem s touto poruchou přistupovat, aby mohly normálně fungovat a užívat si života? To se dozvíte v příběhu chlapce Mikiho a výchovného poradce Tomáše. Autorem je klinický psycholog, psychoterapeut a odborník na ADHD.

ISBN: 978-80-7508-822-2
vazba: pevná, šitá vazba, matné lamino
EAN: 9788075088222
formát: 225 x 225 mm
stran: 42
hmotnost: 0,326 g
edice: 1
vydání: 5. 12. 2022
Obsah
  • Příběh pro děti s poruchou pozornosti, hyperaktivitou nebo impulzivitou
  • Edice Neuropříběhy je určena dětem ve věku 4–8 let a jejich rodičům
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Porucha pozornosti s hyperaktivitou, běžně známá pod zkratkou ADHD, patří mezi nejčastější neurovývojové poruchy diagnostikované v dětství a v období dospívání. ADHD je porucha neurologického vývoje, hlavními příznaky jsou potíže se soustředěním, impulzivita a hyperaktivita.

Chtěli jsme v knize na Mikiho příběhu ukázat nejčastější projevy ADHD. Aby děti s touto poruchou mohly normálně fungovat a užívat si života, je podstatné, abychom k nim přistupovali tak jako výchovný poradce Tomáš. Tedy s respektem a bez posuzování. Dále přinášíme několik doporučení, která by mohla přispět k tomu, aby děti s ADHD cítily více pochopení. Syndrom ADHD patří totiž k nejméně chápaným poruchám. 

Hlavním záměrem knihy je podpořit citlivý přístup k dětem. Proto je důležité, abyste si ji četli a prohlíželi společně s dítětem. Dítě může kromě poslouchání příběhu také odpovídat na položené otázky, přemýšlet o nich, sdílet své myšlenky a zážitky s dospělým a plnit různé úkoly podle uvedeného zadání. 

Edice Neuropříběhy, v níž vychází tato knížka, je určena dětem ve věku od 4 do 8 let a jejich rodičům. Jejím záměrem je nabídnout pomoc při odhalení a zvládání různých neurologických poruch ve vývoji dětí.