Barcelona - Zažijte

Barcelona - Zažijte

Zážitkový průvodce pro cestovatele, kteří hlavní památky Barcelony už viděli. Obsahuje 100 tipů a doporučení, která místa navštívit a co podniknout. Kniha nabízí inspirace pro každého, podle zájmů, nálady nebo počasí. Popisuje podrobněji 8 čtvrtí, využijete mapky i praktické informace v Tipech A-Z. Barcelonu si užijí i dospělí i děti.

ISBN: 978-80-7508-362-3
vazba: šitá flexovazba, obal lesklé lamino
EAN: 9788075083623
formát: 110 x 165 mm
stran: 176
hmotnost: 268 g
edice: 1
vydání: 20. 3. 2018
Obsah
  • 100 tipů pro nevšední zážitky
  • Doporučení, která místa navštívit a co podniknout podle vašich zájmů a nálady
  • Přehledné mapky celého města a rady v Tipech A-Z.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zážitkový průvodce pro cestovatele, kteří hlavní památky Barcelony už viděli. Obsahuje 100 tipů a doporučení, která místa navštívit a co podniknout.

Barcelona je odvážně moderní město. Nabízí gotické poklady, stylové bary, inovativní architekturu i vynikající jídlo. Je pokladnicí moderního umění, designu a světově proslulé architektury. Díky poloze v blízkosti moře tu vznikla fascinující kosmopolitní směsice kultur. Odkaz středověkého námořnictví obohatil město o trvalou gotickou krásu a labyrint charakteristických uliček. V polovině 19. století sem moře přineslo závan změny a exotiky, což se odráží v její věhlasné architektuře – katalánském modernismu. Gaudí a jeho secesní současníci mísili orientální a maurské vlivy s motivy moře a pracovali s ladnými liniemi evokujícími vlny.

Na malé návštěvníky zde myslí a rozhodně se tu nebudou nudit. Na území Barcelony se nachází přes 90 parků, pláže a pobřežní promenády, což z ní dělá ideální město i pro milovníky přírody, rekreace i rodinnou dovolenou. Podivuhodný charakter nejznámějších architektonických dominant Barcelony je i pro děti velice přitažlivý.

Tento průvodce nabízí inspirace pro každého, podle zájmů, nálady nebo aktuálního počasí. Popisuje podrobněji osm hlavní čtvrtí, a to Barri Gòtic, El Raval, La Ribera a El Born, Barceloneta a Port Vell, Vila Olímpica a El Poblenou, L’Eixample, Gràcia a okolí, Sants a Montjuïc. Najdete zde také mapky a další praktické informace na cesty v Tipech A-Z.