Bělehrad

Bělehrad

novinka

Nový průvodce nabízí hlavní zajímavosti Bělehradu. Díky bohaté historii nabízí celou řadu zajímavých památek, užijete si zde i zábavy a dobrého jídla, navíc za skvělé ceny. Kniha obsahuje i praktické rady na cesty, tipy z oblasti ubytování, stravování a pro volný čas. Na klopách obálky najdete základní fráze a tři mapky

ISBN: 978-80-7508-764-5
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075087645
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 1
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Bělehradě
  • Tipy pro milovníky historie, nákupů, kávy, zábavy, nočního života...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Základní fráze v srbštině a mapky Bělehradu, centra Bělehradu a Starého města
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

V posledních letech stále rostoucí počet návštěvníků uchvacuje to, co Bělehrad  skrývá pod omšelými fasádami a všudypřítomnými graffiti: nespoutaná energie města, neotřelá tvořivost, nesmlouvavá sebedůvěra a bezmezné odhodlání lidí dobře se bavit.

Bělehrad díky bohaté historii sahající do dob Keltů nabízí celou řadou zajímavých památek a jeho pěší zóna platí za jednu z nejhezčích v jihovýchodní Evropě. V noci zde vibruje již zavedená klubová scéna, a město se dokonce těší nové pověsti „ráje hipsterů“.  Celonoční plovoucí kluby zakotvené u nábřeží Sávy a Dunaje jsou pravděpodobně nejvýraznějším aspektem nočního života v Bělehradě, ale možností, kam večer můžete vyrazit, v posledních letech nesmírně přibylo. Kromě mnoha barů a klubů ve městě například na ostrově Ada Ciganlij najdete pláž s prázdinovou „party“ atmosférou. 

V úvodu průvodce najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Bělehradu. Dále kniha popisuje jednotlivé části města: Staré Město, Kneza Mihaila a Studentski Trg, Bělehradský Montmartre, Trg Republike, Dorćol, Skadarlija, Vračar, Savamala, Dedinje, Nový Bělehrad a Zemun, Ada Ciganlija

Na dovolené určitě využijete tipy pro volný čas, doporučíme nejlepší kulturní představení, nákupní centra, trhy, bary, kluby i cukrárny. Nechybí klasické turistické informace z oblasti ubytování ani představení specialit srbské kuchyně. Najíte se tady skvěle a za velmi dobré peníze.

Na klopách obálky najdete tři mapky (Bělehrad, centrum Bělehradu a Staré město) a základní srbské fráze. Pokud chcete být lépe jazykově vybaveni pro nakupování nebo nečekané situace, přibalte na cestu naši srbskou konverzaci.