Benátky - Poznejte

Benátky - Poznejte

Benátky, připomínající spíše jeviště než město, lákají návštěvníky již celá staletí. La Serenissima patří k divům světa. Náš průvodce vám ukáže pozoruhodné památky a tajné kouty tohoto proslaveného kouzelného místa. Šikovným doplňkem je podrobná rozkládací mapa, na které jsou všechny trasy zakresleny. Využijete také schéma lodní dopravy i pár frází v italštině.

ISBN: 9788075081667
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075081667
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 290 g
edice: 1, 2016
vydání: 21. 3. 2016
ebook kód: EEGVEN1
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081728
Obsah
 • 14 nejlepších prohlídkových tras městem a okolím.
 • Podrobná rozkládací mapa Benátek a schéma lodní dopravy.
 • Praktické informace a tipy na cestu. Kam vyrazit za zábavou i oddechem. Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Benátky, mnohokrát opěvované spisovateli, malíři a filosofy, jsou jako plátno plné obrazů, které vytvořila sama fantazie. Byl tu téměř každý, kdo něco znamená. Výsledkem je, že Benátky kulturně předstihují většinu ostatních měst. Benátky jsou také jediným městem na světě postaveným výhradně na vodě. Benátský karneval je také opravdový zážitek: řada maškarních plesů, průvodů podél nábřeží a soukromých večírků slibujících romantiku. Jedná se o masopustní slavnosti, které okouzlují město v době před zahájením velikonočního půstu.

Náš průvodce vám ukáže pozoruhodné památky a tajné kouty tohoto proslaveného místa. Nabízí 14 prohlídkových tras městem a okolím. U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se občerstvit nebo si odpočinout. Určitě oceníte i  schéma lodní dopravy a podrobnou rozkládací mapu, na které jsou jednotlivé trasy vyznačeny. Budete tak mít  vždy přehled, kde se zrovna nacházíte, a můžete si snadno jednotlivé okruhy pozměnit podle aktuální nálady a počasí. V průvodci najdete i  praktické turistické informace a jazykové přílohy s užitečnými frázemi v italštině.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Náměstí Svatého Marka
 2. Vaporettem po Canal Grande
 3. Galerie dell’Accademia
 4. Čtvrť San Marco
 5. Západní Castello
 6. Východní Castello
 7. Dorsoduro
 8. San Giorgio Maggiore a Giudecca
 9. San Polo a Santa Croce
 10. Rialto
 11. Cannaregio
 12. Murano, Burano a Torcello
 13. Lido
 14. Benátkami za jeden den