Berlín - 2. vydání

Berlín - 2. vydání

novinka

Nový průvodce po Berlíně.  Kromě zajímavých památek a tipů pro volný čas najdete v knize praktické rady na cesty, na klopách obálky pak užitečné fráze v němčině a mapky Berlína. Pokud jedete do Berlína poprvé, oceníte TOP 10 zajímavostí, které byste neměli minout a itinerář pro ideální den v Berlíně. 

ISBN: 978-80-7508-590-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085900
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 2
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Berlíně
  • Tipy pro milovníky historie, kultury, nákupů, zábavy a dobrého jídla
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Na klopách obálky užitečné fráze v němčině a mapky Berlína, centra a okolí
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Jen málo měst v Evropě poznamenaly moderní dějiny v takové míře jako Berlín. Návštěva této živé a kultivované metropole je proto zážitkem, na nějž milovníci historie, ale také cestování jen tak nezapomenou. Významné historické momenty mají v Berlíně své symboly – patří k nim vznešený zámek Charlottenburg, památníky na třídě Unter den Linden, Braniborská brána, budova Říšského sněmu, gigantický Olympijský stadion nebo pozůstatky Pamětního kostela císaře Viléma.

Pád Zdi a následná integrace do té doby rozděleného města vedly k nebývalému kulturnímu rozkvětu. Berlín je zcela po právu pyšný na své umělecké zázemí – ve městě najdeme tři operní scény, tři velké symfonické orchestry a dvě národní galerie. Průvodce nabídne přehled hlavních zajímavostí a praktické rady na cesty

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Berlíně. Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města. Cílem procházek bude Kurfürstendamm, Tiergarten, Unter den Linden, Alexanderplatz a okolí, Postupim  a další

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Na klopách obálky najdete základní konverzační fráze v němčině a mapky Berlína.

Pokud chcete mít po ruce podrobnější jazykovou podporu a být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši německou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.