Bologna

Bologna

První vydání průvodce do Bologni. Vydejte se poznávat krásy tohoto pohodového města. Památek, muzeí a uměleckých pokladů je tu nespočet. Co se týče lahůdek a delikates, nemá Bologna široko daleko konkurenci. Kniha nabízí největší zajímavosti i tipy na výlety. Věnuje se i praktické stránce cestování. Dozvíte se, kde se ubytovat, najíst, jak cestovat a nechybí ani malý gastronomický slovníček.

ISBN: 978-80-7508-526-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085269
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1, 2020
vydání: 20. 1. 2020
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších míst a památek, TOP 10 zajímavostí a ideální den v Bologni.
  • Přehled kulturních událostí, tipy pro milovníky nákupů i dobrého jídla.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
  • Výlety do okolí: Parma, Modena, Ferrara, Ravenna, Rimini.
  • Na klopách obálky silniční mapa okolí Bologni, mapa města a užšího centra (okolí Piazza Maggiore).
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Město se rozkládá na okraji Pádské nížiny na úpatí Apenin a je přímo skvostnou ukázkou římského a středověkého urbanistického plánování. Bologna je jako stvořená pro pěší procházky. Téměř všechny památky jsou soustředěny přímo v historickém centru, v jehož podstatné části je omezena doprava. Město navíc leží v rovině a většina chodníků je skrytá v podloubích. Památek, muzeí a uměleckých pokladů je tu tolik, že je můžete obcházet několik dní. Některé z místních kostelů jsou hotové pokladnice umění a renesanční či barokní paláce, zdobené freskami, poskytují důstojné zázemí hlavním městským muzeím. Bolognská univerzita, nejstarší univerzita na světě, byla založena již v 11. století a ve svých počátcích se proslavila zejména oživením studií římského práva. 

Kniha představuje největší zajímavosti, výběr TOP 10 i tip na ideální den v Bologni. Rozhodně nezklame ani milovníky kultury a dobrého jídla i pití. Co se týče lahůdek a delikates, nemá Bologna široko daleko konkurenci. Město má dostatek kaváren i barů a žije bohatým kulturním životem, naplněným koncerty, jazzem, divadlem a výstavami umění. Vyhlášené jsou i místní zmrzliny.

Průvodce nabízí také tipy na výlety do okolních měst (Parma, Modena, Ferrara, Ravenna, Rimini). Věnuje se i praktické stránce cestování. Dozvíte se, kde se ubytovat, najíst a jak pohodlně cestovat. Nechybí mapka Bologni a okolí ani malý gastronomický slovníček. 

Podívejte se na kompletní nabídku průvodců po Itálii. Vybírat můžete nejen z průvodců kapesních, tak i z publikací podrobnějších, s rozkládacími mapami (řady Víkend a Poznejte). Celou Itálii pak podrobně představuje velký obrazový průvodce.