Italská jezera a Verona, 2. vydání

Italská jezera a Verona, 2. vydání

Nové vydání průvodce do podhůří Alp představuje jezero Maggiore, Komské a Gardské jezero i další menší jezera malebně rozmístěná v údolích. Průvodce popisuje také toskánskou krajinu a podrobněji se věnuje Veroně. Tato oblast láká od jara do podzimu hodně návštěvníků a zcela jistě uchvátí i vás. S naším průvodcem vám nic zajímavého neunikne.

ISBN: 978-80-7508-464-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084644
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 2
vydání: 10. 5. 2019
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný fotografiemi.
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den u italských jezer.
  • Výlety do okolních měst: Verona, Bergamo, Brescia, Cremona, Mantova.
  • Historické poznámky, praktické rady: Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové vydání průvodce do podhůří Alp představuje jezero Maggiore, Komské a Gardské jezero i další menší jezera malebně rozmístěná v údolích. Průvodce popisuje také toskánskou krajinu a podrobněji se věnuje Veroně. Tato oblast láká od jara do podzimu hodně návštěvníků a zcela jistě uchvátí i vás. S naším průvodcem vám nic zajímavého neunikne.

Pokud byste si chtěli jezerní oblast a lombardská historická města užít naplno, měli byste jim věnovat několik týdnů. Jestliže nemáte auto nebo je váš čas omezen na týden či ještě méně, zakotvěte v některém z větších letovisek a absolvujte jeden nebo dva výlety lodí podél nábřeží. Památky ve Veroně si zaslouží, abyste zde strávili alespoň jednu noc.

Zatímco auto je skvělé pro výlety mimo jezera, pro okružní jízdu kolem nich je příjemnější naskočit na loď. Trajekty, křídlové lodě a motorové jachty spojují téměř všechna města a vesnice. Přivstaňte si a můžete objet celé jezero, dokonce i takové, jako jsou Maggiore nebo Komské jezero. Poobědvat můžete na palubě lodi a potom si z kabinkové lanovky vychutnáte úžasný výhled na celou okouzlující krajinu.

Hlavní letoviska u jezera Maggiore a Komského jezera mají noblesní šarm, lákající velké množství spíše starších návštěvníků (hlavně Britů a Němců). Na německé hosty je orientováno Gardské jezero, které je vhodné i pro rodiny.  Za pozornost stojí také malé Ortské jezero nebo vesnice Orta San Giulio, z níž je výhled na ostrůvek Isola San Giulio a je patrně nejmalebnější vesnicí v oblasti. V neposlední řadě navštivte jezero d‘Iseo, které je klidnější než jeho větší sousedé. Obecně jsou jezera rájem pro sportovce, nabízejí vodní sporty, turistiku, horskou cyklistiku, lyžování a adrenalinové aktivity.

Na konci průvodce pak naleznete tipy na výlety do okolních měst. Verona je popsána podrobněji, u dalších měst jako např. Bergamo, Brescia, Cremona nebo Mantova uvádíme hlavní zajímavosti. Kniha obsahuje také historické poznámky, kalendář akcí a praktické rady na cesty. Poradí, kde se ubytovat, najíst, jak trávit volný čas nebo kam zajít s dětmi. Šikovným pomocníkem jsou i mapky oblasti jezer a centra Verony, které najdete na vnitřní straně obálky.