Budapešť - 2. vydání

Budapešť - 2. vydání

Oblíbený kapesní průvodce po Budapešti. Tato rušná metropole je především lázeňské město, ale je to také město kultury i historie. Poznejte to nejzajímavější s naším průvodcem. Publikace nabízí také tipy pro ubytování, stravování, volný čas, kulturní vyžití i relaxaci. Na závěr přináší několik tipů na výlety do vzdálenějších míst v Maďarsku, mimo jiné Szentendre, Skanzen, Visegrád, Esztergom a Balaton.

ISBN: 978-80-7508-378-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083784
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 2, 2018
vydání: 27. 4. 2018
Obsah
  • Přehled zajímavostí: Budínský hrad, Rybářská bašta a mohutný tok Dunaje a další.
  • Tipů na výlety do vzdálenějších míst v Maďarsku: Szentendre, Skanzen, Visegrád, Esztergom a Balaton.
  • Tipy na zážitky: Využijte volného času k návštěvě věhlasných lázní nebo si užijte večer v opeře.
  • Poznejte místní kulturu: Pamětní muzeum F. Liszta, Centrální tržnice nebo restaurace Gundel.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Budapešť je především lázeňské město, takže se můžete těšit na koupele a různé zdravotní a zkrášlovací kúry v lehce dekadentním prostředí. Je to také město kultury. Nábřeží Dunaje, Staré Město v Budíně, Andrássyho třída a přilehlá historická část města jsou zapsány mezi památky UNESCO. Prudce se rozvíjí i maďarská gastronomie. Nová generace budapešťských šéfkuchařů nabízí inovativní pokrmy, často založené na tradičních receptech. 

Prohlídka Budapešti není nijak náročná, protože většina pamětihodností se nachází v centrální části města. Hradní vrch je přístupný pěšky, podobně jako řada širokých městských bulvárů, například Andrássy út či pěší zóna na Váci utca. Většina městských částí je dostupná metrem nebo autobusem, trolejbusem, tramvají či nadzemní dráhou HÉV.

Průvodce nabízí to nejzajímavější z Budapešti a okolí. Povětšinou kopíruje přirozené rozložení města. Začíná na západním břehu řeky v Budíně, Óbudě a v Budínských vrších a poté překročí Dunaj a přesune se do Pešti na východním břehu. Dále nás zavede na Markétin ostrov rozdělující řeku a seznámí nás s dalšími městskými částmi. Na závěr přináší několik tipů na výlety do vzdálenějších míst v Maďarsku, mimo jiné Szentendre, Skanzen, Visegrád, Esztergom a Balaton.

Oceníte také mapku centra Budapešti a praktické tipy z oblasti stravování, ubytování, volného času i relaxace.