Česko-maďarská konverzace EE

Česko-maďarská konverzace EE

Přehledná kapesní konverzace maďarštiny vám umožní pohotově se dorozumět v běžných i nouzových situacích. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat města, památky, nakupovat nebo relaxovat v termálních lázních. Kniha obsahuje také oboustranný slovníček a doporučení na cesty. Prostě spolehlivý pomocník za skvělou cenu!

ISBN: 978-80-7508-599-3
EAN: 9788075085993
vazba: lepená, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 184
hmotnost: 100 g
edice: 1
vydání: 20. 3. 2020
Obsah
  • 1 200 vět a frází, 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel ve slovníku
  • Výslovnost
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Maďarsko je naší téměř sousední zemí, ale kupodivu o ní máme většinou dost kusé představy. Pokud do této „exotické“ zeme vyrazíte, možná zjistíte, že jedinou exotikou je její jazyk. Ten ale stojí za to. S pronikáním do tajů maďarštiny můžete začít pri četbě jídelních lístků, s trochou fantazie a zkušenosti v nich najdete slova podobná češtině. Až 20 % maďarské slovní zásoby totiž tvoří slova slovanského původu.

Tato kapesní konverzace vám umožní pohotově se dorozumět v běžných i nouzových situacích na cestách po Maďarsku. Obsahuje přepis výslovnosti všech maďarských frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat města, památky, nakupovat nebo relaxovat v termálních lázních.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný maďarský slovníček.

Pokud hledáte podrobnější konverzační příručku, vyzkoušejte větší čtyřbarevnou maďarskou konverzaci.