Bukurešť

Bukurešť

novinka

Nový průvodce do Bukurešti nabízí přehled hlavních zajímavostí, tipy pro volný čas a praktické rady na cesty. Nechybí doporučení z oblasti ubytování, stravování a představení vyhlášeného nočního života. Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Oceníte i čtyři mapky na klopách obálky. 

ISBN: 978-80-7508-591-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085917
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 1
vydání: 16. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Bukurešti
  • Tipy pro milovníky historie, kultury, nákupů, denní i noční zábavy, rodiny s dětmi...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Mapky na klopách obálky: Rumunsko, Bukurešť, centrum města a schéma metra
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce nabízí přehled hlavních zajímavostí Bukurešti, tipy pro volný čas a praktické rady na cesty. Bukurešť je město extrémů, dokáže deprimovat i povznášet. Po desetiletí bylo špatně spravované, má ale také jisté kouzlo a půvab a umí být lákavou destinací pro všechny, snad jen s výjimkou těch nejzahořklejších turistů. Noční život Bukurešti je fantastický a pro mnoho lidí představuje hlavní lákadlo města. 

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Bukurešti. Následují úvodní informace a stručná historie.

Hlavní část průvodce se řídí uspořádáním města. Začíná ve Starém Městě a vydává se dál do nového městského centra, oblasti vybudované v 80. letech minulého století, kde se nachází i nejnavštěvovanější rumunská turistická atrakce, tedy palác Parlamentu. Poté se po nejstarší městské třídě Calea Victoriei přesouvá do zelenější severní části města s mnoha zajímavými muzei a parky. Zavede vás také do čtvrtí Cotroceni, kde sídlí rumunský prezident, a Cişmigiu, odkud se vrátíte zpět do centra. Nabízíme také několik cest na bukurešťská předměstí a plánů na dostupné celodenní výlety dál za město

V průvodci najdete tipy na nejlepší zážitky a pozvánky na divadelní a kulturní akce. Například opera má v Rumunsku dlouhou tradici a v oblibě ji má překvapivě velký počet obdivovatelů všeho věku. Zdejší představení jsou vždy vynikající. Vstupenky jsou velmi levné, často je ovšem obtížné je sehnat. Zarezervujte si je proto s předstihem on-line. Zajít si můžete i do kina, zahraniční filmy (kromě dětských) se zde nedabují, uvádějí se v původním znění s titulky. Bukurešťský noční život patří v Evropě k nejvyhlášenějším. Ohromné podniky, kam se vejdou tisíce zábavychtivých návštěvníků, lákají slavné DJ z celého světa. Průvodce nabídne ty nejlepší.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. O vegetariány a vegany je v Bukurešti překvapivě dobře postaráno, protože mnoho Rumunů stále dodržuje postní dny – měsíc před Velikonocemi a Vánocemi a každou středu a pátek. Hodit se budou i mapky, které najdete na klopách obálky: Rumunsko, Bukurešť, centrum města a schéma metra.

Kniha obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Pokud se chcete lépe vyznat v rumunských nápisech nebo být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši rumunskou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.