Florencie - 2. vydání

Florencie - 2. vydání

Aktualizované vydání kapesního průvodce do Florencie. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné dědictví během tak krátkého období. Historické paláce, kostely a bezpočet mistrovských děl rozhodně nelze poznat během jedné návštěvy Florencie. Vyberte si pár skvostů a pak jen v klidu vstřebávejte jejich krásu. Náš průvodce vám bude na cestách užitečným pomocníkem.

ISBN: 978-80-7508-258-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082589
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 2
vydání: 31. 1. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083050
Obsah
  • Přehled florentských zajímavostí: dóm, galerie Uffizi, Ponte Vecchio a mnohé další.
  • Kam za zážitky: od koncertů pod širým nebem po nákupy na místních tržištích.
  • Poznejte místní kulturu: středověké sváry, mistrovská umělecká díla či Medicejští
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat. Mapa města a tipy na výlety do okolí.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Obrovský přínos Florencie západní civilizaci a kultuře byl zcela neúměrný tehdejší velikosti města. Jen málo měst se může pyšnit tím, že vytvořily natolik pozoruhodné umělecké, literární, vědecké a politické dědictví během tak krátkého období. Její historické paláce, ohromné kostely, znamenité sochy a bezpočet mistrovských děl jsou živou a funkční součástí každodenního života, které si současní obyvatelé Florencie váží a jež je otevřená všem.

Davům, a do určité míry i vysokým cenám, se lze vyhnout, pokud navštívíte město mimo sezónu. Nikdy neuniknete intenzivnímu působení obrovské koncentrace uměleckých a architektonických děl, i když na jejich prohlídku budete mít několik dnů. Nesnažte se stihnout vše, výsledkem by bylo pouze vyčerpání. Vyberte si pár skvostů, které nechcete minout, a pak jen v klidu vstřebávejte jejich krásu.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den ve Florencii. Samozřejmě v něm nechybí nejslavnější památky. Hlavní část průvodce popisuje jednotlivé části města. Cílem procházek bude Piazza del Duomo, della Signorina, dell Repubblica, Bargello, San Lorenzo, San Marco, Oltrarno  a další.  Obsahuje také tipy na výlety do okolí, například do měst Pisa nebo Sienna.

Z Florencie můžete v rámci jednodenního výletu snadno navštívit zajímavá toskánská místa v okolí, například Pisu, středověkou Sienu nebo  San Gimignano s velkolepými věžemi.

Nechybí doporučení z oblasti ubytování a stravování. Kniha obsahuje malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Na klopách obálky najdete mapky měst Florencie, centra Florencie, Fiesole, Siena a mapku pro výlety do okolí.

Pokud chcete mít po ruce podrobnější jazykovou podporu a být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši italskou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.