Island - 2. vydání

Island - 2. vydání

Nové vydání průvodce po Islandu nabízí informace o místech, která byste při návštěvě ostrova neměli opomenout. Ať už vás lákají ledovce, vodopády, sopky, termální radovánky nebo klasická turistika, na zážitky v zemi ohně a ledu budete dlouho vzpomínat. Jen málo míst na Zemi se může srovnávat s drsnou a působivou krásou Islandu. Náš průvodce vám pomůže naplánovat cestu a vybrat ta nejlepší místa a zážitky.

ISBN: 978-80-7508-396-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083968
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2, 2018
vydání: 27. 4. 2018
Obsah
  • Přehled islandských zajímavostí: ledovce, vodopády, gejzíry i polární záře.
  • Jak nejlépe využít volný čas: pozorování velryb, rybaření, termální koupele.
  • Poznejte historii ostrova: vikinští osadníci a islandské ságy.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Ostrov Island je místem dramatických kontrastů a domovem ledovců, bublajících bahenních sopek, kolosálních vodopádů a horkých gejzírů. Ačkoliv má Island dlouhou a bohatou kulturní historii, je to zejména jeho krajina, modelovaná silami přírody do unikátních, stále se měnících terénních útvarů, která „vypráví“ příběh této pozoruhodné země.

Island je ráj pro každého, kdo má rád přírodu, která občas evokuje měsíční krajinu, a neustále připomíná svoji moc a sílu tektonickou aktivitou. Island leží těsně pod polárním kruhem a tak se zde v létě šeří opravdu hodně pozdě - svoje letní dny si tady proto pořádně užijete. Na své si zde přijdou i fanoušci seriálu Hra o trůny.  Pokud je vaší nejoblíbenější postavou John Snow a krajina kolem Zdi vás přímo fascinuje, pak byste sem měli rozhodně vyrazit. 

 Ať už vás lákají ledovce, vodopády, sopky, termální radovánky nebo klasická turistika, na zážitky v zemi ohně a ledu budete dlouho vzpomínat. Náš průvodce vám pomůže naplánovat cestu a vybrat ta nejlepší místa a zážitky.

Navzdory drsnosti krajiny je Island velmi přátelskou zemí. Téměř všude se zde domluvíte anglicky, neznalost islandštiny tedy většinou není problém. Ale pár základních slovíček a frází po ruce leckdy usnadní seznamování a může se hodit také v nečekaných situacích. Není proto na škodu přibalit si na cesty islandskou konverzaci.