Reykjavík - Víkend

Reykjavík - Víkend

Aktuální průvodce do Reykjavíku. Nenechte si ujít náš výběr nejkrásnějších míst! Užijte si neuvěřitelnou atmosféru, památky, architekturu i místní wellness v podobě termálních bazénů. Kniha nabídne i výlety na ledovce, sopky, za gejzíry nebo romantikou Modré laguny. Na svých cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu.

ISBN: 978-80-7508-441-5
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084415
formát: 120 x 160 mm
stran: 192
hmotnost: 228 g
edice: 1
vydání: 10. 4. 2019
Obsah
  • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
  • Prohlídka Reykjavíku za 3 dny. To nejlepší z poloostrova Reykjanes a Zlatý okruh.
  • Přes 155 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
  • Užitečné rady a informace na cesty.
  • Plánky městských částí s odkazy, rozkládací mapa města a plán sítě MHD.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

První vydání průvodce do Reykjavíku. Nenechte si ujít náš výběr nejkrásnějších míst ve městě i v okolí! Užijte si neuvěřitelnou atmosféru dlouhých letních dní nebo nekonečných zimních nocí. Poznejte památky, architekturu, vyzkoušejte místní wellness v podobě termálních bazénů. Kniha nabídne i výlety do islandské přírody, na ledovce, sopky, za gejzíry nebo romantikou Modré laguny. Užasnete nad neobyčejnou barvou vody a v lázni se příjemně uvolníte. 

Většinu turistů mířící na Island na podzim a v zimě láká také polární záře. Ještě magičtější je sledovat tuto záři a být přitom ponořeni v teplé vřídelní vodě. Stejně magické jsou barvy islandských přírodních panoramat v létě. Island mile překvapí i milovníky umění a architektury, stejně jako příznivce pozorování ptáků nebo velryb. Jediným slabším místem je nepředvídatelnost islandské přírody, počasí a zejména pak sopek.

V průvodci najdete kapitoly věnované historii a současnosti Islandu, prohlídce Reykjavíku, poloostrovu Reykjanes a Zlatému okruhu. S orientací vám pomohou mapky jednotlivých oblastí, doporučená místa jsou označena barevnými terčíky s číslem. Červeně uvedené souřadnice (např. C2) odkazují na rozkládací mapu Reykjavíku.(vloženou vzadu v průvodci).

Nepromarněte ani minutu své cesty a vše si v klidu předem naplánujte. Buďte připraveni na každé počasí. Na svých cestách oceníte praktické turistické tipy a zajímavosti, například o islandké architektuře nebo pátrání po nových chutích.

S dorozuměním zde problém mít nebudete, většina obyvatel mluví plynně anglicky, ale pár slov v islandštině se může hodit. Najdete je na klopách obálky. Pokud vás tento exotický jazyk zajímá více, přibalze si do kufru islandskou konverzaci.