Kapverdy

Kapverdy

Průvodce na Kapverdy vás doprovodí za památkami, doporučí nejhezčí pláže, nejzajímavější trasy i kulinářské speciality. Těchto devět ostrovů situovaných západně od Senegalu se vyznačuje nebývalou rozmanitostí. V knize najdete i praktické tipy na cesty a pár slovíček v portugalštině. Hodit se vám budou i mapky všech ostrovů umístěné na vnitřní straně obálky. Zažijte exotiku u vod rozbouřeného Atlantiku!

ISBN: 978-80-7508-429-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
formát: 105 x 144 mm
EAN: 9788075084293
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 30. 11. 2018
ebook format: epub
ebook kód: 9788075084934
Obsah
  • Co byste měli vidět: popis nejzajímavějších lokalit a památek. TOP 10 zajímavostí a ideální výlet po ostrovech.
  • Jak naložit s volným časem: přehled kulturních událostí i tipy pro milovníky přírody a sportovní nadšence
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Kapverdy, shluk devíti malých ostrovů situovaných západně od Senegalu, se vyznačují nebývalou rozmanitostí. Náš průvodce vás provede po všech ostrovech, doprovodí vás za památkami, doporučí nejzajímavější trasy, nejhezčí pláže i nejchutnější kulinářské speciality. Zažijte exotiku u vod rozbouřeného Atlantiku!

Všechny ostrovy jsou sice sopečného původu, nicméně z důvodů různého stáří je jejich krajina velmi odlišná. Všechny mají suché tropické podnebí a leží přímo na trase severovýchodních pasátů, které lákají davy windsurfařů a kitesurfařů. Oficiálním jazykem na ostrovech je portugalština, Kapverďané nicméně používají také i svůj vlastní jazyk. Mimo Portugalsko bývaly Kapverdy jen málo známé a jediní Evropané, na které se tu dalo narazit, byli windsurfaři. V posledních letech však počty turistů rychle stoupají.

Přestože vám k dokonalému zážitku z Kapverd postačí důkladný průzkum jednoho až dvou ostrovů, byla by vzhledem k neuvěřitelné rozmanitosti země škoda nenavštívit i ty zbývající. Jelikož budete mít k dispozici celkem devět naprosto odlišných obydlených ostrovů, můžete si předem naplánovat několik různých tras podle toho, co vás zajímá. Do jednoho týdne snadno vtěsnáte návštěvu ostrovů Sal nebo Boa Vista a dvou až tří menších ostrůvků, za dva týdny stihnete poznat čtyři až pět ostrovů. Náš průvodce představuje nejzajímavější lokality a najdete v něm také návrh ideálního výletu po ostrovech.

V knize najdete také informace o historii a současnosti Kapverd, zajímavosti z oblasti gastronomie, kultury a praktické tipy na cesty a pár slovíček v portugalštině. Hodit se vám budou i mapky všech ostrovů umístěné na vnitřní straně obálky.