Lisabon - 2. vydání

Lisabon - 2. vydání

Aktuální průvodce do Lisabonu nabízí přehled hlavních zajímavostí: čtvrti Alfama a Belém, paláce a kláštery i botanické unikáty, moderní muzea i tipy pro volný čas. Doporučí vám také zajímavá místa v okolí. Průvodce obsahuje také přehledovou mapku Lisabonu a okolí a 6 stran užitečných frází v portugalštině. 

ISBN: 978-80-7508-419-4
vazba: měkká šitá, obal lesklé lamino
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
EAN: 9788075084194
edice: 2
vydání: 16. 7. 2018
Obsah
  • To nejlepší z lisabonských zajímavostí: čtvrti Alfama a Belém, paláce a kláštery i botanické unikáty.
  • Nasedněte na tramvajovou linku č. 28 a vydejte se dolů z kopce do historické čtvrti Baixa.
  • Projděte se po náměstí Praça do Comércio.
  • Navštivte dvě z nejvýznamnějších lisabonských památek – klášter Řádu sv. Jeronýma a Belémskou věž.
  • Zajděte si v Alfamě do některého z tradičních podniků a poznejte nefalšovanou atmosféru tklivých písní fado.
  • Kniha obsahuje mapku Lisabonu a okolí a základní fráze v portugalštině.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce vám nabídne krásnou lisabonskou architekturu, památky i několik moderních a jedinečných muzeí. Jedním z vrcholných zážitků, které na vás v Lisabonu čekají, je návštěva hradu sv. Jiří na kopci. Přímo pod jeho hradbami se rozkládá nejstarší a nejkrásnější lisabonská čtvrť Alfama. Oblast si zachovala půdorys z dob Maurů a téměř venkovský ráz. Na západě Lisabonu leží obytná čtvrť Belém, pravděpodobně nejreprezentativnější část města. Právě v ní se odráží slavná minulost Portugalska, kterou připomínají skvostné architektonické památky v manuelském stylu.

Také za hranicemi Lisabonu na vás čeká několik opravdu zajímavých míst. Na severozápadě směrem k pobřeží je to město Sintra s nádhernými zámky a usedlostmi quintas. Na západ od Lisabonu najdete v okolí města Estoril několik přímořských letovisek, jižně od řeky Tejo se nachází národní park Serra da Arrábida a rybářské město Sesimbra. V těsné blízkosti Lisabonu rovněž láká k návštěvě zámek Queluz, postavený ve stylu francouzských Versailles.

Navštívíte-li Lisabon, nesmíte zapomenout ochutnat pravou portugalskou kuchyni a zdejší skvělé víno. Hlavními složkami jídelníčku jsou pestré rybí speciality a vydatné polévky. Také stolní víno je portugalskou chloubou. Každá oblast má své vlastní víno, které vás překvapí svou kvalitou, chutí a v neposlední řadě i velmi přijatelnou cenou.

Průvodce obsahuje také přehledovou mapku Lisabonu a okolí a užitečné fráze v portugalštině.