Maroko

Maroko

Pouze ve verzi e-kniha. Přestože Maroko leží na prahu Evropy, pouhých 14 km jižně od Španělska, patří k nejexotičtějším zemím na světě. Je to země okázalé architektury, měst plných spletitých uliček a tržišť i turistů stoupajících po stezkách do pohoří Vysoký Atlas. Náš průvodce představí ta nejzajímavější místa.

ISBN: 978-80-7508-097-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080974
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 178 g
edice: 1
vydání: 5. 10. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081155
Obsah
  • Zajímavosti Maroka: originální architektura, majestátní hory, nekonečná poušť či divoký oceán
  • Kam za zážitky: putování Vysokým Atlasem, krásy pobřeží, prohlídky starých měst a nákupy na tržištích.
  • Poznejte místní kulturu: berbeři, mešity, melláhy a mediny vám pomohou pochopit kulturní odkaz Maroka.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přestože Maroko leží na prahu Evropy, pouhých 14 km jižně od Španělska, patří k nejexotičtějším zemím na světě. Je to země okázalé architektury, měst plných spletitých uliček za vysokými hradbami, rozlehlých tržišť nabízejících krásné místní řemeslné výrobky a chutné potraviny, surfařů sjíždějících divoké vlny Atlantského oceánu a turistů stoupajících pod květy mandlovníků po stezkách do pohoří Vysoký Atlas, kde se na vrcholcích třpytí sněhová pokrývka. Úžasné marocké krajině s mimořádně zajímavým světlem podlehla řada slavných malířů, například Delacroix, Dufy či Matisse.

Maročané, ať již Arabové či Berbeři, vždy vítají návštěvníky vřele. Kdekoli se v Maroku ocitnete, tam vám bude nabídnut šálek mátového čaje, což je starodávný zvyk a znamení přátelství, a možná obdržíte i pozvání k rodinnému stolu. Pokud vám taková pozvání nevyhovují, můžete je samozřejmě zdvořile odmítnout. Na tyto projevy přízně zcela jistě nemusíte pohlížet s podezřením, protože podvodníci v turistických oblastech rozhodně nepředstavují většinu obyvatelstva.

Pokud se vám podaří vydat se do odlehlých oblastí a pobýt v berberské vesnici v horách, odnesete si zážitek, který ve vás přetrvá ještě dlouho po návratu domů.