Česko-arabská konverzace

Česko-arabská konverzace

Arabské krajiny voní sluncem, kávou a tabákem a na nás působí trochu jako fata morgána. Teď si ale můžete na cestu přibalit naši konverzaci, která vám s komunikací v cizině pomůže. Součástí příručky je i oboustranný arabský slovníček, přehled gramatiky a přepis výslovnosti všech frází.

ISBN: 978-80-7508-070-7
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075080707
formát: 95 x 140 mm
stran: 352
hmotnost: 164 g
edice: 2
vydání: 10. 3. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080004
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 19 stran gramatiky, 31 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Arabské krajiny voní sluncem, kávou a tabákem, ozývá se tu překřikování prodavačů přerušované voláním muezínů a na nás působí trochu jako fata morgána. Exotiku podtrhuje i arabský jazyk, který v písemné podobě připomíná spíš rozsypaný čaj a který naše uši vnímají jako směs těžko srozumitelných zvuků. Teď si ale můžete na cestu přibalit naši konverzaci, která vám pomůže otevřít mnohé dveře i srdce. Součástí knihy je oboustranný arabský slovníček a přehled gramatiky.

Konverzace je členěná tematicky, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (základní fráze, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...).

Užitečnou přílohou jsou praktické tipy na cesty a turistické zajímavosti, které vám umožní se připravit na cestu a lépe poznat tyto exotické země.