Paříž - Víkend

Paříž - Víkend

Průvodce Michelin s rozkládací mapou. Zažijte v Paříži víkend, na který se nezapomíná. Nechte se unést atmosférou míst, kudy kráčela historie. Francouzská metropole se pyšní jedinečným kulturním a architektonickým bohatstvím. Je to ale také město světel, módy, elegance a rafinovanosti. Průvodce představí to nejzajímavější.

ISBN: 978-80-7508-361-6
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083616
formát: 120 x 160 mm
stran: 192
hmotnost: 254 g
edice: 1
vydání: 20. 2. 2018
Obsah
 • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého. Atraktivní místa hodnotíme hvězdičkami.
 • Prohlídka Paříže za 1, 2 nebo 3 dny. Výlety do okolí.
 • Přes 210 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
 • Užitečné rady a informace na cesty. Malý česko-francouzský slovníček.
 • Rozkládací mapa Paříže, mapky městských částí a plánek dopravy.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zažijte v Paříži víkend, na který se nezapomíná. Nechte se unést atmosférou míst, kudy kráčela historie, i místy ryze současnými. Paříž je město světel, harmonie, elegance, rafinovanosti, intelektu a elit. Pyšní se jedinečným kulturním a architektonickým bohatstvím i společenskou pestrostí, kterou lze pozorovat v různých čtvrtích osobitého rázu. Je to současně město umění, módy i elegance.

Navštivte historické památky a muzea, dopřejte si výlet do galerií a butiků, relaxujte na pobřeží Seiny u šálky dobré kávy a vyzkoušejte proslulou francouzskou kuchyni. V průvodci najdete desítky tipů na zajímavá místa v Paříži a okolí. Před nejznámějšími památkami vás mohou zaskočit nekonečné fronty. Poradíme vám, jak se jim vyhnout a užít si každý den v Paříži naplno. 

Průvodce popisuje tyto čtvrti a oblasti:

 1. Současná Paříž
 2. Île de la Citéa a nábřeží Seiny
 3. Louvre
 4. Maraisa a Les Halles
 5. Latinská čtvrťa
 6. Saint-Germain-des-Prés a Montparnasse
 7. Invalidovna a Eiffelova věž
 8. Musée d’Orsay
 9. Trocadéro, Chaillot a Alma
 10. Champs-Élysées a západ
 11. Opéra a Palais-Royal
 12. Montmartre a Pigalle
 13. Canal Saint-Martina a La Villette
 14. Bastille a východ

S orientací po městě vám pomohou plánky jednotlivých čtvrtí, doporučená místa jsou na mapkách označena barevnými terčíky s číslem. Červeně uvedené souřadnice (např. C2) odkazují na rozkládací mapu Paříže (vloženou vzadu v průvodci). Průvodce nabízí i speciální mapku Nákupy v Paříži.

Kromě popisu památek v průvodci najdete řadu zajímavostí, například z oblasti historie, architektury, výtvarného umění, ale také revoluce a proměn města. 

Na klopách obálkynajdete stručný česko-francouzský slovníček. Chcete-li být jazykově více připraveni, vezměte s sebou na cestu podrobnější francouzskou konverzaci.