Paříž - Zažijte

Paříž - Zažijte

Zážitkový průvodce pro cestovatele, kteří hlavní památky Paříže už viděli. Zažijte něco vzrušujícího v městě lásky a módy. Vychutnejte si gastronomii, výhledy, relax pod širým nebem. Nechte se unést nákupní horečkou, vydejte se za památkami nebo zažijte divokou noc. V knize najdete 100 tipů, ze kterých si určitě vyberete. 

ISBN: 978-80-7508-297-8
vazba: šitá flexovazba, obal lesklé lamino
EAN: 9788075082978
formát: 110 x 165 mm
stran: 176
hmotnost: 272 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083401
Obsah
  • 100 tipů, jak zažít něco neobvyklého.
  • Doporučení, která místa navštívit a co podniknout podle vašich zájmů a nálady.
  • Přehledné mapky celého města, plánek metra a rady v Tipech A-Z.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Zažijte něco vzrušujícího v tomto městě romantických lásek, módy, intelektuálů a filozofů. Vychutnejte si pěkné výhledy, relax pod širým nebem i nápaditou gastronomii. Nechte se unést nákupní horečkou, vydejte se na cesty do historie, za moderní architekturou a vybraným uměním nebo zažijte divokou noc. V knize najdete 100 tipů, ze kterých si určitě vyberete.

Paříž šla vždy s dobou, v průběhu staletí rozšiřovala své soustředné kruhy okolo Île de la Cité a nikdy se nebála vztyčovat nové radikální monumenty. Na jedné straně tu najdete římské lázně vykukující z gotického panského domu, na straně druhé pak skleněnou pyramidu v Louvru či futuristickou loď Franka Gehryho, jež právě „vplula“ do Bois de Boulogne. Dvě nejnovější kulturní instituce zabraly přebudované divadlo a přebudovanou tržnici, u hranic města vznikají nové parky a v okolí bývalých železničních vleček u nové Bibliothèque Nationale na březích Seiny zapouští kořeny zcela nová čtvrť.

Můžete tu obdivovat světově proslulá muzea a skvostné kostely. K nejfantastičtějším rysům města však patří skutečnost, že se v něm intenzivně žije. Nechte se inspirovat a zažijte i vy v Paříze chvíle, na které se nezapomíná.