Peloponés a Athény - Víkend

Peloponés a Athény - Víkend

Aktuální zážitkový průvodce po Peloponésu. Poznejte kultovní místa, kudy kráčela historie. Od Lví brány v Mykénách, stadionu v Olympii, přes divadlo v Epidauru, chrámy v Mystře až třeba po Apollonův chrám v Bassai. Průvodce nabízí to nejzajímavější. Pod klopami obálky najdete rozkládací mapu Athén a silniční sítě Peloponésu.

ISBN: 978-80-7508-469-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075084699
formát: 120 x 160 mm
stran: 176
hmotnost: 272 g
edice: 1
vydání: 12. 6. 2019
Obsah
 • Srdeční záležitosti: abyste nepřišli o nic zajímavého.
 • Prohlídka regionu za 7 dní. Atraktivní místa jsou hodnocena hvězdičkami.
 • Přes 180 tipů, kde se dobře najíst a napít, kde nakoupit, kam si zajít večer a kde se ubytovat.
 • Užitečné rady a informace na cesty. Historie, báje a pověsti, umění a architektura, gastronomie.
 • Rozkládací mapa Athén a silniční síť na Peloponésu. Stručný řecký slovníček.
Doporučujeme
Podrobné informace

Aktuální zážitkový průvodce po Peloponésu. Poznejte kultovní místa, kudy kráčela historie. Nenechte si ujít náš výběr nejkrásnějších míst. Průvodce také poskytne mnoho cenných rad ohledně stravování, ubytování, místních zvyků a příprav na cestu.

Cestovat po Peloponésu je jako listovat stránkami učebnice dějepisu. Nachází se zde pět z osmnácti řeckých památek a lokalit zapsaných v seznamu světového dědictví UNESCO. Čeká na vás tisíciletá historie – od Lví brány v Mykénách, stadionu v Olympii, přes divadlo v Epidauru, chrámy v Mystře až třeba po Apollonův chrám v Bassai. Dodnes se dodržuje obřad zapálení olympijského ohně v Olympii.

Ale historický odkaz Peloponésu nemůžeme omezit jen na starověké období nebo mytologii. Středověké hrady nám připomenou, že oblast byla v minulosti obsazena také Franky a své stopy zde zanechali Benátčané i Osmané. Peloponés skrývá v rukávu mnoho trumfů: pozoruhodné dějiny, úžasnou krajinu, radost ze života i půvab v každém ročním období. Na příjemnou tavernu natrefíte téměř na každém rohu.

Průvodce popisuje oblasti:

 1. Athény
 2. Sarónské ostrovy
 3. Korinta
 4. Mykény
 5. Argolida
 6. Východní pobřeží Peloponésu
 7. Poloostrov Mani
 8. Kalamata a okolí
 9. Methoni a okolí
 10. Olympie a pohoří v Elidě
 11. Severní pobřeží Peloponésu
 12. Delfy


Publikace obsahuje mapku regionů Peloponésu, čtvrti Plaka a města Nauplion. Pod klopami obálky najdete rozkládací mapu Athén a silnic na Peloponésu s odkazy k textu.

Hodit se bude i stručný řecký slovníček na klopách obálky. Pokud nepřečtete celou řeckou abecedu, oceníte přepis výslovnosti u všech slovíček. Pokud chcete mít po ruce spolehlivého pomocníka, vyzkoušejte náš řecký online slovník  nebo si přibalte do kufru řeckou konverzaci.