Praha - 2. vydání

Praha - 2. vydání

Přehledný kapesní průvodce Prahou představuje nejzajímavější památky našeho hlavního města. Jsou zde zastoupeny architektonické slohy od románského a gotického přes renesanční a barokní až po secesní a modernistický. Kniha oppisuje Hradčany, Malou Stranu, Staré Město a Nové Město. Nabízí i tipy pro volný čas a devět výletů do okolí.

ISBN: 978-80-7508-382-1
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083821
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 2
vydání: 27. 4. 2018
Obsah
  • Poznejte Hradčany, Pražský hrad, Loretu nebo Strahovský klášter.
  • Prozkoumejte Malou stranu, Staré Město, Vyšehrad, Bertramku nebo se pokuste oživit Golema.
  • Nechte se inspirovat kam za nákupy a za místní kulturou.
  • Kde se ubytovat a dobře najíst, jak cestovat. Spolehlivá doporučení a rady.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Praha leží v samém srdci Evropy. Byla založena na strategickém místě v údolí řeky Vltavy, která jako svědek minulosti i přítomnosti dodává městu jeho nezapomenutelný ráz. Na světě najdete mnoho historických měst, která vás okouzlí svými muzei a galeriemi. Avšak jen pár z nich, a Praha mezi ně nepochybně patří, vás doslova uchvátí svou atmosférou. Město s více než tisíciletou historií, jež patří k opravdovým klenotům Evropy, nebylo nikdy zničeno válkou. Tento fakt má výrazný podíl na jeho kráse a propůjčuje mu punc jedinečnosti.

Praha se může pochlubit jedinečnými památkami. Jsou zde zastoupeny prakticky všechny evropské architektonické slohy, od románského a gotického přes renesanční a barokní až po secesní a modernistický. Fasády překrásných paláců zdobí díla malířských a sochařských mistrů a za jejich zdmi komponovali ti nejlepší evropští skladatelé včetně Mozarta, Dvořáka a Smetany. 

Historická Praha je v našem průvodci rozdělena na části, které vás blíže seznámí s jednotlivými čtvrtěmi. Společně navštívíme Hradčany, Malou Stranu, Staré Město a Nové Město. Provedeme vás nejvýznamnějšími pražskými pamětihodnostmi, ať už těmi proslavenými, nebo těmi méně nápadnými, které si však zcela jistě zaslouží vaši pozornost. Následně se podíváme i do širšího centra a na pražská předměstí, několik stran věnujeme i nejznámějším hradům a městům v blízkém okolí. Můžete s námi navštívit Karlštejn, Křivoklát, Lidice, Nelahozeves, Terezín a Litoměřice, Kutnou Horu, Průhonice, Konopiště a Český Šternberk.