Berlín - Poznejte

Berlín - Poznejte

Objevte na 14 trasách to nejlepší z Berlína a okolí: pozůstatky Berlínské zdi, Braniborskou bránu, Muzejní ostrov, park Tiergarten a další. Poznejte minulost a užijte si přítomnost. Díky našim praktickým radám vychutnáte místní kuchyni a dozvíte se, kam vyrazit za nákupy, zábavou i nočním životem. Při svých cestách oceníte podrobnou rozkládací mapu Berlína.

ISBN: 978-80-7508-266-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082664
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 288 g
edice: 1
vydání: 13. 4. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083685
Obsah
 • 14 prohlídkových tras městem.
 • Podrobná rozkládací mapa Berlína s vyznačenými trasami.
 • Praktické informace a tipy na cestu.
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit.
 • Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

S Berlínem jsou spjaty triumfy i tragédie evropské historie jako snad s žádným jiným městem kontinentu, a navíc je městem, které si svou minulost neustále připomíná. Návštěvníci, kteří byli v Berlíně naposledy před 25 lety a dříve, budou bezesporu ohromeni změnou vzezření jednotlivých městských obvodů. Pro každý typ emoce, kterou ve vás Berlín dokáže vyvolat, má město svůj adekvátní symbol. Vznešený zámek Charlottenburg či památníky na bulváru Unter den Linden vzdávají čest slavné pruské minulosti, Braniborská brána zase symbolizuje obnovenou jednotu města. Budova Reichstagu vzbuzuje vzpomínky na návrat Německa k parlamentní demokracii, zatímco obří Olympijský stadion vystihuje touhu po bombastičnosti Hitlerova diktátorského režimu. Chaos na konci 2. světové války a destrukci města dokumentuje vybombardované torzo kostela císaře Viléma, hrůzy holocaustu potom celá řada památníků rozesetých po celém Berlíně. 

Je nesporné, že pád Berlínské zdi a následná integrace obou částí města přinesly blahobyt a kulturní rozmanitost. Berlín má v současnosti tři operní domy, tři velké symfonické orchestry a dvě národní galerie, a bezesporu se tak stal centrem kultury znovu sjednoceného Německa. Místní restaurace a bary nabízejí víc než jen pivo a klobásky, jsou zde zastoupeny všechny možné kuchyně světa, stejně tak tu najdete podniky s místními specialitami. 

Berlín je také zřejmě nejzelenější metropolí Evropy; téměř 40 % jeho území pokrývají parky, lesy nebo vodní plochy. Kromě zelených ploch obvodu Tiergarten a řeky Sprévy v centru města jsou to například les Grunewald, řeka Havola a jezero Wannsee na jihozápadě anebo les Tegel a další jezera na severu. Těsně za hranicemi města se potom nabízejí cíle dalších zajímavých výletů. Na opačné straně mostu Glienicker Brücke začíná město Postupim, kde určitě stojí za návštěvu zámek Fridricha Velikého s krásnými zahradami; můžete se rovněž projet se na loďce po jezeře Templinersee anebo se vydat na pouť do kláštera Lehnin poblíž města Brandenburg.

V našem průvodci najdete 14 prohlídkových tras po Berlínu a okolí s orientačními mapkami.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Hlavní památky autobusem
 2. Charlottenburg
 3. Tiergarten
 4. Potsdamer Platz a Kulturforum
 5. Okolí Braniborské brány
 6. Z Unter den Linden na Alexanderplatz
 7. Museumsinsel
 8. Scheunenviertel
 9. Friedrichstraße a Gendarmenmarkt
 10. Checkpoint Charlie
 11. Kreuzberg
 12. Prenzlauer Berg
 13. Friedrichshain
 14. Potsdam   

V knize je vložená podrobná rozkládací mapa, na které jsou všechny trasy vyznačené. Nechybí základní  slovní zásoba a fráze v němčině.