Mnichov a Bavorsko

Mnichov a Bavorsko

Průvodce představuje to nejzajímavější z Mnichova a Bavorska -  fascinující historii, kulturu, tradiční gastronomii a bavorský životní styl. Součástí knihy je mapa centra Mnichova a tipy na výlety, např. na zámky Neuschwanstein, Oberammergau a Linderhof, do měst Berchtesgaden, Augsburg, Regensburg a Norimberk nebo do přírody..

ISBN: 978-80-7508-381-4
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075083814
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 1
vydání: 27. 4. 2018
ebook format: epub
ebook kód: 9788075084941
Obsah
  • Projděte si historické centrum, navštivte Residenz nebo zavítejte do Muzejní čtvrti s Alte Pinakothek .
  • Poznejte akustiku zdejších koncertních sálů, atmosféru pivních slavností nebo se vydejte na nákupy.
  • Poznejte místní kulturu. Mnichov si uchovává své historické dědictví.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Mnichov a celé Bavorsko jsou bezpochyby nejoblíbenější turistickou destinací v Německu. Nabízí fascinující historii, kulturu, tradiční gastronomii a kousek „za humny“ Alpy, zvoucí k různým venkovním aktivitám. Návštěvníci si mohou být jisti, že je město přivítá v pohostinném bavorském stylu.

Podle průzkumů veřejného mínění se navíc toto město umístilo na nejvyšší příčce v žebříčku míst, kde by chtěli Němci bydlet. Není to jenom elegance a prosperita, co dělá z Mnichova takové lákadlo, ale i zdejší životní styl – ten možná nejlépe pochopíte za dlouhých a teplých letních večerů u stolu některé pivní zahrádky. Mnichov je rovněž synonymem pro pivní slavnosti Oktoberfest, které si při vyslovení názvu města asi vybaví většina lidí. Také místní klobásky jsou vyhlášené. Ať už se sem vydáte za kulturou a poznáváním památek, turistikou nebo za kulinářskými zážitky, určitě nebudete zklamáni. V Mnichově se pořád něco slaví. Více než 100 dní v roce patří zcela oficiálně nějakým oslavám, festivalům a průvodům, které připomínají velmi různorodé věci.

Součástí publikace je mapka centra Mnichova, tipy na několik výletů po bavorském venkově. K nejzajímavějším patří zámky Neuschwanstein, Oberammergau a Linderhof, města Berchtesgaden, Augsburg, Regensburg a Norimberk, malebná jezera a další přírodní krásy v podhůří Alp.