Jací jsou? - Němci

Jací jsou? - Němci

Zábavný průvodce německou povahou je tady! Popisuje odlehčenou čtivou formou, jací Němci skutečně jsou. Dozvíte se, proč jsou hrdí na svou výkonnost, organizaci, disciplínu a preciznost, jaký mají smysl pro humor, ale také jak funguje rodina, škola i státní správa. Tato kniha vám pomůže pochopit kořeny německé tolerance a umožní lépe navazovat kontakty.

ISBN: 978-80-7508-545-0
vazba: měkká, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075085450
formát: 111 x 178 mm
stran: 96
hmotnost: 108 g
edice: 1
vydání: 25. 4. 2020
ebook format: epub
ebook kód: 9788075086617
Obsah
  • Zábavný průvodce povahou Němců
  • Národní identita, povaha, hodnoty, posedlosti, smysl pro humor, kultura, státní správa, byznys, jazyk...
  • V edici Jací jsou? už vyšlo 30 publikací. Podívejte se na všechny!
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Němci, jejichž auta předčí všechna ostatní a jejichž fotbalový tým málokdy jen tak prohraje, mohou vzbuzovat dojem naprosté neotřesitelnosti. Perfekcionalismus je prvotní charakteristikou Němců. Kompromis a rozhodnutí, že takhle to stačí, prostě nestačí. Přesněji řečeno, stačí jen to nejlepší. Ordnung, „pořádek“, se projevuje ve všech podobách – nejen jako čistota, ale i jako korektnost, řádnost, přiměřenost a spousta dalších aspektů. Němci se považují také za velmi vzdělané. Navzdory panujícímu přesvědčení ovšem není pravda, že vědí všechno, platí jen, že vědí všechno lépe.

Žádný jiný národ nevnímá tak silně potřebu vycházet s ostatními. Čas od času vás ale možná zarazí německá otevřenost a přímost. Němci nejsou uzpůsobeni, aby dokázali přiznat, že se pletou nebo že udělali chybu. Pokud se jim něco nelíbí, počítejte s tím, že vám to řeknou zcela jednoznačně. Jsou také neotřesitelně přesvědčení, že na každou otázku existuje správná odpověď.

Němci nemají rádi veřejné projevy výstřednosti. V zemi, kde si jistá rodina stěžovala, že jejich sousedi věší své prádlo na šňůru neuspořádaně, se tomu nejspíš nikdo nediví a ani se divit nemůže. Zapadat je ctnost, vyčnívat přečin. Němci trpí značným počtem obsesí: jsou pro ně formou odreagování. Oblíbenými tématy jsou zdravotní stav a stav společnosti. Posedlost si vyvinuli ze stavu své obuvi a aut. Auta nejsou pro Němce otázkou života a smrti, jejich význam je mnohem zásadnější. 

V knize se dočtete mnoho dalších zajímavostí psaných vážně i s nadsázkou.