Riga

Riga

novinka

Nový průvodce do lotyšské Rigy. Díky bohaté historii zde najdete mnoho památek, užijete si i zábavy a dobrého jídla. Kniha obsahuje také praktické rady na cesty, tipy z oblasti ubytování, stravování a pro volný čas. Na klopách obálky najdete základní fráze a tři mapky.

ISBN: 978-80-7508-584-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075085849
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 191 g
edice: 1
vydání: 21. 6. 2022
Obsah
  • Popis nejatraktivnějších lokalit a památek doplněný nádhernými fotografiemi
  • TOP 10 zajímavostí a ideální den v Rize
  • Tipy pro milovníky historie, nákupů, zábavy, nočního života...
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
  • Základní fráze v lotyštině a mapky okolí Rigy, centra Rigy a Starého města
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Riga je relativně neznámá, její atraktivnost ale stoupá. Má krásné středověké centrum i plno možností ke kulturnímu vyžití a relaxaci. Toulejte se mezi stánky Starého Města nebo se nechte unést baletním představením světové úrovně v nádherně zrekonstruovaném operním domě. Zapadněte do tmavého klubu a ochutnejte whisky za zvuků delta blues nebo poseďte na letních pivních zahrádkách. Ať jsou vaše zájmy jakékoli, Riga má pro každého něco, včetně dětí.

V úvodu knihy najdete TOP 10 zajímavostí a itinerář pro ideální den v Rize. Následují úvodní informace a stručná historie.

Hlavní část průvodce se řídí uspořádáním města. Začíná ve Starém Městě, prochází jižní i severní polovinu a vydává se dál do širšího centra za secesními památkami. Samostatná kapitola je věnována Moskevské čtvrti a muzeím na levém břehu řeky Daugavy. V záběru  nabízí tři výlety za město včetně plážové destinace Jurmala.

V průvodci najdete tipy na nejlepší zážitky a pozvánky na divadelní a kulturní akce. Například opera a balet mají v Lotyšsku dlouhou tradici. Místní noční život patří také k nejvyhlášenějším. Počet a rozmanitost obchodů, restaurací, klubů, barů a kasin po celém městě je ohromující, a tak nepřekvapí, že je Riga velmi oblíbenou destinací pro rozlučky se svobodou. Nuda zde rozhodně nehrozí.

Kniha obsahuje také doporučení z oblasti nakupování, ubytování a stravování. Na klopách obálky najdete základní fráze v lotyštině a mapky okolí Rigy, centra Rigy a Starého města.

Průvodce obsahuje i malý slovníček, který pomůže s objednáním jídla v restauraci. Pokud se chcete lépe vyznat v lotyšských nápisech nebo být vybaveni na nouzové situace, přibalte si do kufru naši lotyšskou konverzaci. U všech vět je uveden přepis výslovnosti.