Řím

Řím

2. vydání oblíbeného průvodce se slevou, poslední kusy. Hlavní památky Říma jsou soustředěny na malém území, většinu z nich snadno obejdete pěšky. Průvodce vás doprovodí k těm nejzajímavějším. Užijte si romantický víkend! Na klopách obálky najdete mapu Říma a okolí a užitečné výrazy v italštině.

ISBN: 978-80-7508-053-0
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080530
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 176 g
edice: 2
vydání: 17. 5. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080592
Obsah
  • Přehled římských zajímavostí: Koloseum, Španělské schody, Vatikán a mnohé další.
  • Od módních butiků ke koncertům klasické hudby: jak nejlépe využít volný čas.
  • Císaři, papežové i politici: nahlédněte do římské minulosti i současnosti.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Není důležité, zda jste do Říma přijeli za majestátními starověkými památkami, posvátnými poutními místy nebo za jedinečnými díly Michelangela, Raffaela nebo Berniniho – nakonec si stejně prohlédnete všechno. Přestože je Řím značně rozlehlý, hlavní památky jsou soustředěny na poměrně malém území. Většinu z nich lze snadno obejít pěšky.

Prohlídku Říma začněte ve čtvrti Trastevere v podniku Caffè delle Arance. Jděte po Via Garibaldi k Piazzale Garibaldi a užijte si vyhlídku na vrcholu kopce Janiculum. Vydejte se klikatými ulicemi Trastevere směrem k Piazza Trilussa a k řece Tibeře; cestou navštivte butiky a galerie. Rozhodně navštivte barokní skvost od Nicoly Salviho Fontánu di Trevi. Nevynechejte návštěvu Kolosea z 1. století a nechte na sebe působit jeho mohutnou stavbu.

Tempo římského života vás donutí zpomalit a vychutnávat město po lahodných doušcích. Velmi rychle například zjistíte, že nemá smysl se v létě trmácet po památkách v odpoledním parnu. Lepší je následovat místní do stínu zdejších parků, nasávat atmosféru na některém z historických náměstí a přitom se průběžně osvěžovat výbornými míchanými nápoji.

Užijte si romantický víkend v Římě! Na klopách obálky najdete mapu Říma a okolí a užitečné výrazy v italštině.