Tokio - Poznejte

Tokio - Poznejte

Poznejte to nejzajímavější z Tokia a okolí na 16 prohlídkových trasách. U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit. Při svých cestách za poznáním oceníte podrobnou rozkládací mapu města. 

ISBN: 978-80-7508-201-5
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082015
formát: 117 x 194 mm
stran: 144
hmotnost: 294 g
edice: 1
vydání: 16. 7. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083425
Obsah
 • 16 prohlídkových tras městem a okolím.
 • Ideální trasy pro milovníky umění, techniky, samotáře, labužníky, obdivovatele zahrad i nákupní maniaky.
 • Podrobná rozkládací mapa Tokia a schéma metra.
 • Praktické informace a tipy na cestu, 6 stran užitečných frází v japonštině..
 • Kde se ubytovat, najíst a nakoupit. Kam vyrazit za zábavou i oddechem.
 • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Na první pohled Tokio působí dojmem chaotického urbanistického experimentu, který se vymkl kontrole. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že jde o přirozeně vzniklý systém s paprskovitou strukturou s Císařským palácem uprostřed. Přes veškerou svou modernost je Tokio městem pevně spjatým se svou minulostí, ve kterém stále vzkvétají tradice a kulturní zvyklosti někdejšího města Edo. Mezi postmoderní architekturou a množstvím silničních estakád najdete stovky chrámů, svatyní a buddhistických soch. Ve čtvrti Asakusa je to třeba významný buddhistický chrám Sensó-dži, v Haradžuku pak šintoistická svatyně Meidži-džingú nebo značně kontroverzní svatyně Jasukuni-džindža poblíž poklidné oázy tohoto velkoměsta – Císařského paláce.

Poznejte to nejzajímavější z Tokia a okolí na 16 prohlídkových trasách. U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit. Při svých cestách za poznáním oceníte podrobnou rozkládací mapu Tokia.

Průvodce obsahuje následující trasy:

 1. Císařský palác a okolí
 2. Marunouči a Ginza
 3. Roppongi a Akasaka
 4. Aojama a Haradžuku
 5. Šibuja a Ebisu
 6. Šindžuku
 7. Janaka a Ueno
 8. Ikebukuro a Medžirodai
 9. Asakusa
 10. Fukagawa a Rjógoku
 11. Cukudadžima a Tojosu
 12. Odaiba
 13. Kawagoe
 14. Kamakura a Enošima
 15. Hakone
 16. Nikkó

Je jen málo velkoměst, která si zachovávají přívětivost a srdečnost k cizincům, jako je tomu v Tokiu. Dejte si tu práci a naučte se před cestou do Japonska alespoň pár základních slovíček a frází v japonštině – uvidíte sami, jakou to místním udělá radost a jak to ocení. Naleznete je i v tomto průvodci, stejně jako některé zásadní odlišnosti v etiketě a bontonu. Pokud chcete mít po ruce obsáhlejší slovní zásobu, vezměte si s sebou japonskou konverzaci.