Zakynthos a Kefalonie - 2. vydání

Zakynthos a Kefalonie - 2. vydání

Přehledný průvodce vás seznámí s památkami i přírodou obou ostrovů. Mají mnoho společného, Kefalonie je však divočejší a hornatější než zelený Zakynthos. Jistě zde budete mít co obdivovat a strávíte příjemnou dovolenou. 

ISBN: 978-80-7508-287-9
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075082879
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 180 g
edice: 2
vydání: 31. 5. 2017
ebook format: epub
ebook kód: 9788075083173
Obsah
  • Přehled zajímavostí těchto řeckých ostrovů: pláže, kostely, jeskyně, muzea a mnohé další.
  • Potápění s karetami a objevování pobřeží z paluby lodi: jak nejlépe využít volný čas.
  • Od Odyssea ke kapitánu Corellimu: poznejte hlouběji bohatství Zakynthu a Kefalonie.
  • Kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady odborníků.
  • Mapy ostrovů a vybraných měst a základní slovíčka v řečtině.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Průvodce po Zakynthu a Kefalonii vás seznámí s bohatou antickou historií, doloženou množstvím památek, i s fascinující přírodou, která sem každoročně přiláká miliony turistů. Blízcí sousedé Zakynthos a Kefalonie toho mají na první pohled mnoho společného: historii, zeměpisnou blízkost a kulturní vlivy. Kefalonie je divočejší a hornatější než zelený Zakynthos. Oba ostrovy jsou nádherné a je velmi pravděpodobné, že budete mít co obdivovat jak na divokém, rozeklaném západním pobřeží Kefalonie, tak i na úrodné, rovinaté centrální planině ostrova Zakynthos.  

Nádherně čisté moře a působivé hory ostrovů  vybízejí návštěvníky k větší aktivitě, než je pouhé lenošení na lehátku a užívání si výhledu na moře. Možností, jak strávit aktivní dovolenou, je celá řada. Pobřeží Zakynthu a Kefalonie je potápěčským rájem. Na pobřeží si užijete v podstatě všech vodních radovánek, od plavání a windsurfingu přes jachting, vodní lyžování a parasailing až po lodní výlety. Vnitrození láká na pěší turistiku, cykloturistiku nebo jízdu na koni.

Poznejte místní kulturu, relaxujte na pláži nebo při plavbě lodí okolo ostrovů, ochutnejte místní kulinářské speciality v některé z tradičních restaurací a večer zajděte na skleničku do některého z vyhlášených barů. Průvodce vám poskytne mnoho cenných rad nejen ohledně stravování, ale i ubytování, místních zvyků, příprav na cestu, aktivit pro děti... Publikace obsahuje mapy ostrovů a vybraných měst a základní slovíčka v řečtině.