Praktický anglický slovník k maturitě

Praktický anglický slovník k maturitě

vyprodáno

Slovník doporučený k maturitě z angličtiny. Slovní zásoba zachycuje současný jazyk včetně odbornější terminologie a zkratek. Hesla jsou členěna dle významů, doplněna kontextovými poznámkami, příklady, ustálenými obraty a přehledně graficky upravena tak, abyste mohli ihned najít ten správný překlad a správně jej použít v daném kontextu. Prohlédněte si ukázkové stránky! Great value for money! :)

ISBN: 978-80-7508-484-2
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075084842
formát: 115 x 165 mm
stran: 1328
hmotnost: 854 g
edice: 5
vydání: 10. 7. 2019
Obsah
Vlastnosti
  • Doporučený slovník k maturitě z angličtiny, neobsahuje nepovolené přílohy.
  • Aktuální slovní zásoba, přehledný tisk, kvalitní vazba, pevná obálka.
  • Nezbytný pomocník pro přípravu k maturitě i k dalším jazykovým zkouškám.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Doporučený slovník k maturitě z angličtiny, nové aktualizované vydání.  Oproti předchozí verzi obsahuje 1 000 nově doplněných hesel a 2 000 překladůAčkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se řadí spíše k slovníkům větším. Na 1 328 stranách nabízí celkem 72 000 hesel. Maturanti a pokročilejší uživatelé angličtiny až do úrovně C1 v tomto slovníku najdou vše, co mohou při překládání v rámci zkoušky nebo výuky potřebovat.

Slovní zásoba zachycuje současný psaný a mluvený jazyk včetně ustálených spojení a odborné terminologie z řady oblastí. Hesla jsou zpracována přehledně a graficky upravena tak, abyste mohli co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.). Je proto povolenou pomůckou při skládání maturitní zkoušky z angličtiny. Další informace k maturitní zkoušce najdete zde.

Všechna hesla a významy jsou ověřeny na základě informací z důvěryhodných zdrojů. Při práci na anglické straně slovníku jsme vycházeli z nejnovějších anglických výkladových slovníků renomovaných nakladatelství jako jsou Collins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassell, Merriam Webster, Chambers, Random House, Bloomsbury, z řady slovníků frázových sloves, idiomů a slangu, z odborných slovníků a encyklopedií, dále z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká strana je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku češtiny.

Z nově doplněných hesel uveďme na straně anglické například AFAIK, CCTV, EMT, EOD, GDPR, GTG, IMHO, K9, ROFL, RTS, clickbait, beanie, chinoiserie, cryptocurrency, CT scanner, daresay, detangle, go-bag, hardscape, hookah, juvy, laggy, moobs, no-fuss, passcode, racerback, ransomware, shapers, stint, tizzy, widowmaker, workup... Na české straně slovníku potom např. ajťák, azylový, blogovat, docházkový, fotopast, fotosoutěž, kryptoměna, mileniál, množírna, proklik, psík, selfíčko, stránkování, tlačítkový, větruodolný, webinář...

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení maturanti i všichni, kdo pracují s angličtinou a chtějí mít po ruce aktuální slovní zásobu angličtiny v co nejširším rozsahu.

Prohlédněte si ukázkové stránky! Great value for money! :)

Správné používání jakéhokoli knižního slovníku chce určitý cvik, aby žáci u maturitní zkoušky zbytečně neztráceli čas. Je dobré se zorientovat ve značkách, které se ve slovníku používají, dále pak v řazení významů, upřesňujících poznámkách a příkladových větách. Slovo má často více překladů a je třeba umět vybrat ten správný pro použití v dané větě. Velmi častou chybou v minulých letech bylo například slovo brigáda a jeho překlad do angličtiny (anglické brigade znamená vojenský útvar). Proto všem uživatelům, kteří nemají praxi v práci se slovníkem, doporučujeme včasné seznámení s knihou, kterou si maturitě vybrali nebo kterou jim poskytne škola.

Praktický slovník nabízíme s rozšířenou databází (84 000 hesel) také v elektronické podobě pro PC.