Gramatika současné angličtiny, 2. vydání

Gramatika současné angličtiny, 2. vydání

Nové aktualizované vydání anglické gramatiky s vysvětleními na základě jednoduchých pouček a praktických příkladů. Najdete zde popis jevů, příklady ze současného jazyka i různé zajímavosti. Nechybí přehled rozdílů mezi britskou a americkou angličtinou a seznam nepravidelných sloves. Gramatika je určena všem, kdo se angličtinu učí, od začátečníků až po pokročilé studenty.

ISBN: 978-80-7508-252-7
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075082527
formát: 115 x 165 mm
stran: 176
hmotnost: 162 g
edice: 2, 2017
vydání: 1. 12. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819739
Obsah
  • 20 kapitol a 95 podkapitol.
  • Přehled rozdílů mezi britskou a americkou angličtinou.
  • Přehled nepravidelných sloves, podrobný rejstřík.
Vlastnosti
  • Popis aktuálních gramatických jevů.
  • Jasné a stručné výklady, množství praktických příkladů.
  • Poznámky, výjimky, zajímavosti.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové aktualizované vydání anglické gramatiky  s vysvětleními na základě jednoduchých pouček a praktických příkladů. Poskytuje uživateli co nejjasnější přehled o gramatice současné angličtiny bez přemíry lingvistické teorie a nadbytečných odborných termínů, které nejednoho začátečníka nebo i středně pokročilého angličtináře mohou odradit. Naší snahou bylo jednotlivé gramatické jevy čtenáři přiblížit především na základě jednoduchých pouček a praktických příkladů tak, aby i uživatel bez hlubšího povědomí o jazyku byl schopen z výkladu pochopit principy tvoření a užívání daného jevu.

Cílem této učebnice angličtiny není podat zcela zevrubný a teoreticky dokonalý popis gramatiky, ale pomoci uživateli co nejsnadněji osvojit skutečně užívané gramatické jevy bez toho, aby musel pročíst mnoho stran z teorie jazyka. Každá kapitola je věnována samostatné gramatické kategorii. Obsahuje popis jevu, praktické příklady včetně jejich překladu do češtiny, poznámky upozorňující na výjimky, zajímavosti či hovorové prvky. Najdete zde také stručný přehled rozdílů mezi britskou a americkou angličtinou i seznam nepravidelných sloves.

Příručka je určena především těm, kdo se jazyk učí, od začátečníků až po pokročilé studenty, kteří zde jistě najdou i nejednu zajímavost týkající se moderní angličtiny. Věříme, že vám učebnice angličtiny bude dobrým pomocníkem jak ve škole, tak při samostudiu nebo třeba jen při oprašování dříve získaných vědomostí.