Anglický tematický slovník

Anglický tematický slovník

Obrázkový tematický slovník s výslovností pro středně pokročilé až pokročilé studenty angličtiny. Tento tematicky uspořádaný slovník vám pomůže systematicky rozšiřovat slovní zásobu nebo získat základní přehled o dané tematice. Přehledně rozpracovaná témata s ilustracemi a spoustou užitečných ustálených spojení ocení uživatelé napříč různými obory. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem!

ISBN: 978-80-7508-143-8
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081438
formát: 115 x 165 mm
stran: 720
hmotnost: 562 g
edice: 1
vydání: 13. 8. 2020
Obsah
  • 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a příkladů
  • přepis výslovnosti
  • praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, podrobný rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový, zcela původní anglický tematický slovník určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům angličtiny. Ti jej ocení při samostudiu, ve škole nebo při přípravě na jazykové zkoušky. Bude vám i praktickým pomocníkem v práci.

Slovník obsahuje přibližně 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených  spojení a praktických příkladů, které vám pomohou budovat si slovní zásobu. Hlavním cílem slovníku je poskytnout uživateli praktickou slovní  zásobu z širokého okruhu témat  tak, aby bylo možné  se z něj systematicky učit anebo získat alespoň hrubý přehled o dané tematice. Na rozdíl od běžného abecedně řazeného slovníku není tematický slovník určen pouze k hledání jednotlivých slov a termínů. Jeho hlavním účelem je umožnit uživateli mít přehledně na jednom místě běžnou slovní zásobu z dané tematické oblasti. K snazší orientaci ve slovníku přispěje i podrobný rejstřík.

Knižní podoba a z ní plynoucí omezený rozsah slovníku přirozeně neumožňují pokrýt všechna témata do hloubky. Slovíčka, slovní spojení  i příklady byly proto pečlivě vybrány tak, abyste zde našli vše, co potřebujete k běžnému popisu jevů a základní komunikaci na dané téma. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné informace. Vhodnou pomůckou pro studenty budou i praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, díky kterým si snáze osvojí slovní zásobu a rozšíří obzory. Všechny položky slovníku navíc obsahují přepisy anglické výslovnosti, což výrazně pomůže při  jejím osvojování. Uživatel tak má na jednom místě k dispozici všechny zásadní informace k rozšiřování slovní zásoby a zlepšování své aktivní i pasivní znalosti cizího jazyka.

Věříme, že vám tematický slovník bude užitečným pomocníkem a zdrojem cenných informací nejen při studiu jazyka.