Studijní konverzace angličtina

Studijní konverzace angličtina

Využijte při studiu angličtiny naši novou konverzaci s mluvníčkem! Pomůže vám získat pohotovost v překládání a vyjadřování v cizím jazyce. Knihu tvoří klasická konverzace, přehled gramatiky a naše specialita, mluvníček - množství praktických vět vázaných na klíčová slova. U všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Takto pojatý studijní titul u nás vychází poprvé. Konverzujte s lehkostí!

ISBN: 978-80-7508-636-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075086365
formát: 115 x 165 mm
stran: 288
hmotnost: 240 g
edice: 1
vydání: 9. 11. 2020
Obsah
  • 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích.
  • Stručný přehled gramatiky, mluvníček, rejstřík.
  • Celkem 6 000 slov, vět a frází s přepisem výslovnosti.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Využijte při studiu angličtiny tuto novou autorskou konverzaci! Naučí vás správně reagovat v běžných i nouzových situacích a získáte větší pohotovost ve vyjadřování. Konverzace je určena začátečníkům a mírně pokročilým studentům, užitečnou pomůckou bude i maturantům. V knize najdete tematicky členěnou slovní zásobu a fráze, stručný přehled gramatiky a naši specialitu, mluvníček. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé.

Konverzace obsahuje 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, představování, čísla, udávání času, barvy a rozměry, cestování, ubytování, stravování, sport a volný čas, seznamování, nakupování, bydlení, rodina, práce a brigáda, komunikace a počítač...).  Kniha obsahuje také popis místních kulinářských specialit. 

Další částí příručky je stručný přehled anglické gramatiky vhodný pro opakování. Popisuje také výslovnost použitých speciálních fonetických znaků.

Třetím dílem příručky je mluvníček, slovník anglických vět. Obsahuje abecedně řazená slova, v každém hesle naleznete praktické věty a slovní spojení obsahující dané klíčové slovo, stylově neutrální i hovorové. I zde najdete přepis výslovnosti. Jedná se o základní obraty i fráze, které se běžně používají, často je ale nelze doslova přeložit. Mluvníček vychází z velmi oblíbené obsáhlejší publikace mluvník určené pokročilejším uživatelům.

Věříme, že tuto studijní konverzaci ocení jak začínající a mírně pokročilí studenti, kteří potřebují rozšířit slovní zásobu a získat pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.