Praktický anglický slovník k maturitě

Praktický anglický slovník k maturitě

novinka

Slovník doporučený k maturitě z angličtiny, nové aktualizované vydání. Slovní zásoba zachycuje současný jazyk včetně odbornější terminologie a zkratek. Hesla jsou členěna dle významů, doplněna kontextovými poznámkami, příklady, ustálenými obraty a přehledně graficky upravena tak, abyste mohli ihned najít správný překlad a správně jej použít v daném kontextu. Prohlédněte si ukázkové stránky! Great value for money! :)

ISBN: 978-80-7508-778-2
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075087782
formát: 115 x 165 mm
stran: 1344
hmotnost: 848 g
edice: 6
vydání: 26. 7. 2022
Obsah
Vlastnosti
  • Doporučený slovník k maturitě z angličtiny, neobsahuje nepovolené přílohy
  • Aktuální slovní zásoba, přehledný tisk, kvalitní vazba, pevná obálka
  • Jak používat slovník?
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Doporučený slovník k maturitě z angličtiny, nové aktualizované vydání. Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.). Je proto povolenou pomůckou při skládání maturitní zkoušky z cizího jazyka.

Ačkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se řadí spíše k slovníkům větším. Na 1 344 stranách nabízí celkem přibližně 72 000 hesel. Maturanti a pokročilejší uživatelé angličtiny až do úrovně C1 v tomto slovníku najdou vše, co mohou při překládání v rámci zkoušky nebo výuky potřebovat.

Slovní zásoba zachycuje současný psaný a mluvený jazyk včetně ustálených spojení a odborné terminologie. Hesla jsou zpracována přehledně a graficky upravena tak, abyste mohli co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Každé heslo začíná heslovým slovem, následuje fonetický přepis výslovnosti, informace o slovním druhu či rodu, dále pak případné nepravidelné tvary a stylové, oborové či regionální příznaky.  V rámci slovního druhu jsou jednotlivé významy číslovány a uspořádány většinou podle frekvence, méně často etymologicky. Jednotlivé překlady jsou řazeny tak, aby první z nich byl v daném významu nejužívanější či nejobecněji použitelný.

Všechna hesla a významy jsou ověřeny na základě informací z důvěryhodných zdrojů. Při práci na anglické straně slovníku jsme vycházeli z nejnovějších anglických výkladových slovníků renomovaných nakladatelství jako jsou Collins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassell, Merriam Webster, Chambers, Random House, Bloomsbury, z řady slovníků frázových sloves, idiomů a slangu, z odborných slovníků a encyklopedií, dále z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká strana je založena na vlastním rozsáhlém výkladovém slovníku češtiny.

Z nověji doplněných hesel uveďme na straně anglické například ADHD, brake check, castmate, crypto, doula, everything bagel, flap T, grow house, mind-blown, misgender, SJW, unvaxxed, vax, get the vax, whataboutism... Na české straně slovníku potom např. bioprodukt, elektrokoloběžka, eurofond, harašení, inkluze, koronavirus, kyberbezpečnost, kyberšikana, neočkovaný, nechat se otestovat, posilující dávka, sociální distancování, nechat očipovat (psa), vitarián,  ...

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení maturanti i všichni, kdo pracují s angličtinou a chtějí mít po ruce aktuální slovní zásobu angličtiny v co nejširším rozsahu.

Prohlédněte si ukázkové stránky! Great value for money! :)

Správné používání jakéhokoli knižního slovníku chce určitý cvik, aby žáci u maturitní zkoušky zbytečně neztráceli čas. Je dobré se zorientovat ve značkách, které se ve slovníku používají, dále pak v řazení významů, upřesňujících poznámkách a příkladových větách. Slovo má často více překladů a je třeba umět vybrat ten správný pro použití v dané větě. Proto všem uživatelům doporučujeme včasné seznámení s knihou, kterou si maturitě vybrali nebo kterou jim poskytne škola.

Praktický slovník nabízíme s rozšířenou databází (84 000 hesel) také v elektronické podobě jako aplikaci Lexicon 7 pro PC.