Německý tematický slovník

Německý tematický slovník

Nový původní tematický slovník s výslovností je určený všem studentům němčiny. Přehledně rozpracovaná témata se spoustou užitečných slovních spojení ocení uživatelé napříč různými obory. Se slovníkem se můžete systematicky učit nebo získat základní přehled o dané tematice. Rozšiřte si obzory s naším tematickým slovníkem!

ISBN: 978-80-7508-144-5
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081445
formát: 115 x 165 mm
stran: 720
hmotnost: 560 g
edice: 1
vydání: 20. 8. 2020
Obsah
  • 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených spojení a příkladů
  • přepis výslovnosti
  • praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, podrobný rejstřík
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový původní tematický slovník určený především mírně pokročilým až pokročilým studentům němčiny, ale využít jej mohou i začátečníci v jazyce. Všem pomůže při samostudiu, ve škole nebo při přípravě na jazykové zkoušky, bude i praktickým pomocníkem v práci.

Slovník obsahuje přibližně 250 témat a přes 21 000 slovíček, ustálených  spojení a praktických příkladů, které vám pomohou budovat si slovní zásobu. Hlavním cílem slovníku je poskytnout uživateli praktickou slovní  zásobu z širokého okruhu témat tak, aby bylo možné  se z něj systematicky učit anebo získat alespoň hrubý přehled o dané tematice. Na rozdíl od běžného abecedně řazeného slovníku není tematický slovník určen pouze k hledání jednotlivých slov a termínů. Jeho hlavním účelem je umožnit uživateli mít přehledně na jednom místě běžnou slovní zásobu z dané tematické oblasti. K snazší orientaci ve slovníku přispěje i podrobný rejstřík.

Knižní podoba a z ní plynoucí omezený rozsah slovníku přirozeně neumožňují pokrýt všechna témata do hloubky. Slovíčka, slovní spojení  i příklady byly proto pečlivě vybrány tak, abyste zde našli vše, co potřebujete k běžnému popisu jevů a základní komunikaci na dané téma. Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné informace.

Vhodnou pomůckou pro studenty budou i praktické poznámky a zajímavosti v rámečcích, díky kterým si snáze osvojí slovní zásobu a rozšíří obzory. Všechny položky slovníku navíc obsahují přepisy německé výslovnosti, což výrazně pomůže při  jejím osvojování. Uživatel tak má na jednom místě k dispozici všechny zásadní informace k rozšiřování slovní zásoby a zlepšování své aktivní i pasivní znalosti cizího jazyka.

Věříme, že vám tematický slovník bude užitečným pomocníkem a zdrojem cenných informací nejen při studiu němčiny.