Studijní konverzace němčina

Studijní konverzace němčina

Tato příručka vás naučí konverzovat německy přirozeně a s lehkostí. Knihu tvoří klasická konverzace, přehled gramatiky a naše specialita, mluvníček. Určitě oceníte praktické věty ze současné němčiny i přehledné grafické zpracování. Takto pojatý studijní titul u nás vyšel poprvé.

ISBN: 978-80-7508-637-2
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075086372
formát: 115 x 165 mm
stran: 288
hmotnost: 240 g
edice: 1
vydání: 9. 11. 2020
Obsah
  • 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích.
  • Stručný přehled gramatiky, mluvníček, rejstřík.
  • Celkem 6 000 slov, vět a frází s přepisem výslovnosti.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nová autorská německá konverzace pro začátečníky a mírně pokročilé, užitečný pomocník při studiu němčiny. Příručka vás naučí správně reagovat v běžných i nouzových situacích. Obsahuje tematicky členěnou slovní zásobu a fráze s přepisem výslovnosti. V knize najdete stručný přehled gramatiky a naši specialitu, mluvníček. Takto zpracovaný studijní titul u nás vychází poprvé.

Konverzace obsahuje 80 tematických okruhů ve 4 barevných sekcích, u všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, představování, čísla, udávání času, barvy a rozměry, cestování, ubytování, stravování, sport a volný čas, seznamování, nakupování, bydlení, rodina, práce a brigáda, komunikace a počítač...).  Kniha obsahuje také popis typických německých jídel.

Druhou částí knihy je stručný přehled německé gramatiky vhodný pro opakování. Popisuje také výslovnost použitých speciálních fonetických znaků.

Třetí částí je mluvníček, naše specialita. Tento slovník vět obsahuje abecedně řazená česká slova, u každého naleznete věty a slovní spojení obsahující dané klíčové slovo spolu s překladem do němčiny. Jedná se o základní obraty i fráze, které se běžně používají, často je ale nelze doslova přeložit. Mluvníček vychází z velmi oblíbené obsáhlejší publikace mluvník určené pokročilejším uživatelům. 

Věříme, že tuto studijní konverzaci ocení jak začínající a mírně pokročilí studenti, kteří potřebují rozšířit slovní zásobu a získat pohotovost ve vyjadřování, tak i pokročilejší uživatelé, kteří zde objeví nejeden nový obrat či zajímavou frázi.