Německo-český česko-německý praktický slovník, 3. vydání

Německo-český česko-německý praktický slovník, 3. vydání

poslední kusy

Oblíbený německý  praktický slovník v pevné obálce za výhodnější cenu.  Kniha odráží současný psaný a mluvený jazyk včetně odborné terminologie z oblasti ekonomiky, práva, vědy a techniky. Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z němčiny.

ISBN: 978-80-7508-410-1
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075084101
formát: 115 x 165 mm
stran: 1312
hmotnost: 825 g
edice: 3
vydání: 10. 9. 2018
Obsah
  • 85 000 hesel, 18 000 příkladů, idiomů a frází, 204 000 překladů
Vlastnosti
  • Aktuální slovní zásoba věrně odrážející současný psaný i mluvený jazyk
  • Včetně odborné terminologie a ustálených slovních spojení
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
  • Nezbytný pomocník pro práci, studium i volný čas
  • Používané zkratky, oborové a stylové příznaky.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Autorsky původní německý slovník. Naší snahou při jeho tvorbě bylo v co nejhutnější, avšak maximálně přehledné formě postihnout skutečnou slovní zásobu jak češtiny, tak i němčiny. Ačkoliv jde o slovník rozměrem střední, svým obsahem a záběrem se na našem trhu řadí spíše k slovníkům větším.

Všechna hesla a významy jsou ověřeny na základě informací z důvěryhodných zdrojů, pečlivě zpracovány a graficky upraveny tak, aby Vám umožnily co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Slovník obsahuje současnou frekvenčně uspořádanou slovní zásobu, nechybí ani nejnovější odborné termíny technické, ekonomické či právní, odrážející technologický pokrok počátku nového tisíciletí či začlenění naší země do Evropské unie.

Při práci na německé straně slovníku jsme vycházeli z nejnovějších německých výkladových slovníků renomovaných nakladatelství jako jsou Duden, Langenscheidt, z řady slovníků frázových sloves, idiomů a slangu, z odborných slovníků a encyklopedií, v neposlední řadě z vlastních korpusových zdrojů a internetu. Česká strana je založena na vlastním výkladovém slovníku češtiny.

Věříme, že výsledkem naší práce je skutečně praktický slovník, jehož kvality ocení všichni, kdo pracují s cizím jazykem a chtějí mít k dispozici aktuální slovní zásobu v co nejširším rozsahu.

Slovník může být používán u státní maturitní zkoušky z cizího jazyka. Tento titul neobsahuje žádné přílohy věnované písemnému projevu, které u nové maturitní zkoušky nejsou povoleny (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.).

Praktický slovník nabízíme také v elektronické podobě pro PC.