Bulharština slovníček

Bulharština slovníček

Aktuální kapesní bulharsko-český a česko-bulharský slovník, v kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné bulharštiny. Obsahuje přepis výslovnosti. Slovníček oceníte na cestách i při studiu bulharštiny. Díky malému formátu jej můžete mít pořád u sebe. Kniha má příjemné kulaté rožky.

ISBN: 978-80-7508-158-2
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788075081582
formát: 85 x 118 mm
stran: 720
hmotnost: 228 g
edice: 1
vydání: 22. 2. 2016
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Ideální na cesty i ke studiu
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nový kapesní oboustranný bulharský slovníček, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné bulharštiny. Oceníte ho nejen na cestách a při práci, ale i při studiu jazyka ve škole nebo v jazykovém kurzu. Pomůže vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat. Hesla, významy i překlady jsme vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak ze spisovného, tak i z hovorového jazyka.

Bulharská cyrilice se čte podobně jako ruská, obsahuje však i písmena, která se v ruštině nevyskytují. Navíc se některá písmena v bulharštině čtou jinak. Ve slovníčku proto najdete tabulku popisující základní rozdíly ve výslovnosti. Přízvuk v bulharštině může stát na kterékoli slabice slova, proto je uveden u všech hesel.