Česko-bulharská konverzace EE

Česko-bulharská konverzace EE

Nová konverzace bulharštiny vám umožní pohotově se domluvit v běžných i nouzových situacích. Obsahuje přepis výslovnosti bulharských slov a frází a je proto šikovným pomocníkem i pro úplné začátečníky bez znalosti azbuky. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat památky, relaxovat u moře nebo se vydáte do bulharských hor.

ISBN: 978-80-7508-597-9
vazba: lepená vazba, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 192
EAN: 9788075085979
edice: 1, 2020
vydání: 20. 3. 2020
Obsah
  • 1 200 vět a frází
  • 800 slovíček v tématech
  • 5 000 hesel ve slovníku
  • Výslovnost
  • Doporučení a upozornění
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Bulharštinou mluví asi 12 milionů lidí v Bulharsku, v sousedních zemích a také v USA, Kanadě, Rusku, Izraeli, České republice – všude tam, kam Bulhaři po staletí emigrovali. Psaná bulharština je podobná ruštině, mluvený jazyk ale zní úplně jinak.

Tato příručka vám umožní pohotově se dorozumět v běžných i nouzových situacích, a to i pokud jste v bulharštině začátečníkem. Obsahuje přepis výslovnosti všech bulharských slov a frází. Důraz jsme kladli na praktickou slovní zásobu, přehlednost a snadnou orientaci v textu. Díky malému formátu můžete knížku mít pořád u sebe, ať už budete poznávat památky, relaxovat u moře nebo se vydáte do bulharských hor.

Konverzace je členěná tematiky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Užitečnou přílohou je oboustranný bulharský slovníček.

Pokud byste hledali podrobnější konverzační příručku, vyzkoušejte větší čtyřbarevnou bulharskou konverzaci.