Turecko

Turecko

Průvodce nabízí přehled toho nejzajímavějšího z celého Turecka. Letoviska nabízejí komfortní ubytování a řadu aktivit od potápění, přes windsurfing po hudební večery nebo kurzy břišního tance. Navštívit můžete četné pozůstatky kdysi vzkvétajících antických měst nebo vyrazit za nákupy do Istanbulu či jiných velkých měst.

ISBN: 978-80-7508-099-8
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075080998
formát: 105 x 144 mm
stran: 192
hmotnost: 182 g
edice: 1
vydání: 5. 10. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075081179
Obsah
  • Co byste měli vidět: Modrá mešita, chrám Hagia Sofia, jeskynní kostely, bájná Troja a pláže s bílým pískem.
  • Navštivte turecké lázně, smlouvejte na bazaru, obdivujte břišní tanečnice a ochutnejte döner či baklavu.
  • Poznejte místní kulturu od antického a osmanského dědictví přes počátky křesťanství po vliv vůdce Atatürka.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Mešity, minarety, bazary s kořením, pozůstatky antických památek omývané tyrkysovou vodou, kostely se zářícími freskami – pouhá zmínka o Turecku spustí v mysli doslova nekonečný proud exotických představ, jež nakonec samotná realita i předčí. Nikde jinde není kulturní bohatství této země rozkročené mezi Evropou a Asií vidět více než v Istanbulu, ve městě rozkládajícím se na obou těchto kontinentech.

Turecko je dnes jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací. Z prohřátých středomořských vln můžete na břehu spatřit pozůstatky kdysi vzkvétajících antických měst. Pobřežní letoviska nabízejí řadu sportovních aktivit od potápění, windsurfing nebo jachting přes golf, jízdu na koni či výlet balonem. Různé podniky pořádají pro hosty i večery tradiční hudby a břišního tance.

Mnoho tureckých měst má alespoň jeden hamam (turecké lázně), v poslední době se objevují i ve velkých hotelích. Obvykle jsou vyhrazeny hodiny pro muže a hodiny pro ženy. Některé lázně ve velkých městech jsou historickými památkami, ale i kdyby nebyly, neměli byste návštěvu lázní vynechat, abyste nepřišli o opravdu autentický turecký zážitek, na který nikdy nezapomenete.