Česko-turecká konverzace, 3. vydání

Česko-turecká konverzace, 3. vydání

Moderní turecká konverzace je členěná tematicky, najdete v ní slovní zásobu a fráze pro desítky situací. U všech vět je uvedený přepis výslovnosti. Součástí knihy je turecký slovníček, přehled gramatiky, praktické informace o zemi a různé zajímavosti.  Znalost i několika málo vět se vám na dovolené bude hodit: pomůže zorientovat se v nabídce jídel nebo usmlouvat cenu na tržišti.

ISBN: 978-80-7508-604-4
EAN: 9788075086044
vazba: lepená, měkké lamino
formát: 95 x 140 mm
stran: 95
hmotnost: 168 g
edice: 3
vydání: 10. 4. 2020
Obsah
  • 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • Doporučení a upozornění
  • 17 stran gramatiky, 15 stran praktických informací o zemi
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Turecko je naší nejbližší „neevropskou“ zemí a nabízí zážitek s nádechem exotiky i těm z nás, kteří si na vzdálenější destinace netroufají. Turci jsou na evropské turisty zvyklí, ve většině letovisek zvládají i základy angličtiny nebo němčiny, takže pokud chcete, můžete v Turecku prožít pohodovou dovolenou na pláži. Na druhou stranu by bylo škoda nezajít na tradiční bazar, nenechat se pozvat na čaj a nedat se vtáhnout do pohádkového světa vodních dýmek a létajících koberců. Znalost i několika málo frází se vám zde bude hodit: pomůže zorientovat se v nabídce jídel nebo usmlouvat cenu na tržišti.

Konverzace je členěná tematicky, nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (pozdravy, číslovky, udávání času, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), pasová kontrola, ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nouzové situace, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...).

Užitečnou přílohou je oboustranný turecký slovník, přehled gramatiky, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.