Turecké pobřeží

Turecké pobřeží

Přehledný průvodce za akční cenu. Kniha je skvělým pomocníkem, s nímž poznáte turecké pobřeží v celé kráse. Představí města Bodrum, Kalkan, Belek a další, stejně jako přírodní krásy. Užijete si poznávání památek nebo prostý relax, postaráno bude i o sportovní a kulturní vyžití. Kniha nabízí mnoho míst a zážitků.

ISBN: 978-80-7508-182-7
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788075081827
formát: 105 x 144 mm
stran: 144
hmotnost: 172 g
edice: 1
vydání: 25. 4. 2016
ebook format: epub
ebook kód: 9788075082343
Obsah
  • Navštivte místní slunečné pláže, starověká města, moderní letoviska a mnoho dalšího.
  • Zajděte na trh s koberci, užijte si v nočních klubech a poté si odpočiňte v tureckých lázních.
  • Poznejte místní kulturu, seznamte se s památkami, které v sobě mísí křesťanské prvky s osmanskými.
  • Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat: spolehlivá doporučení a rady cestovatelů.
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Praktický kapesní průvodce na cesty do Turecka nabízí přehled toho nejzajímavějšího. Využít jej můžete i jako inspiraci na cesty, pokud se nemůžete rozhodnout, která místa byste nejraději navštívili. Zajímavostí je tady mnoho...

Turecké pobřeží dosahuje úctyhodné délky 7200 km a sestává z břehů Černého moře na severu, úžiny Bospor u Istanbulu, Marmarského moře, úžiny Dardanely, Egejského moře na západě a Středozemního moře na jihu. Užijete si výjimečnou nádheru útesů omývaných čistou mořskou vodou, vůni pinií v žáru letního slunce, mihotání měsíčního úplňku nad kaskádami v Pamukkale, prostou pohodu okamžiku, kdy si dopřáváte grilované kalamáry na stinné terase nad kouzelným rybářským přístavem. 

Která část pobřeží by se vám nejvíce zamlouvala? Důležité je vybrat si podle vlastních zájmů. Ubytujte se v okolí Ayvalıku, chcete-li navštívit Pergamon a Assos; v Çanakkale, máte-li namířeno na Gallipoli a do Tróje anebo na dva obydlené turecké ostrovy v Egejském moři; v Kuşadası před návštěvou míst, jako jsou Efes, Afrodisias, Didyma, Priene a Milétos. Bodrum a Kalkan jsou zřejmě nejluxusnějšími letovisky, Olympos je oblíbeným místem batůžkářů, Belek zase přitahuje hráče golfu. Toužíte-li po dlouhé písčité pláži, zamiřte na Pataru anebo na pobřeží mezi městy Antalya a Alanya – tam najdete pomalu se do moře svažující pláže, ideální pro rodiny s malými dětmi. Členité pobřeží u Bodrumu a Marmarisu je ideální pro vodní sporty – zejména pro jachting, windsurfing a potápění.