Čínsko-český česko-čínský velký slovník

Čínsko-český česko-čínský velký slovník

Obsáhlý čínský slovník zachycuje současný psaný i mluvený jazyk. Je určený studentům univerzit, jazykových škol i profesionálním uživatelům čínštiny. Obsahuje také odbornou terminologii, dále pak užitečné seznamy prefixů, sufixů a měrových slov nebo přílohy s výčtem provincií, měst a nejčastějších čínských příjmení. 

ISBN: 978-80-7508-141-4
vazba: pevná, šitá vazba, lesklé lamino
EAN: 9788075081414
formát: 165 x 234 mm
stran: 800
hmotnost: 1500 g
edice: 1
vydání: 2. 1. 2019
Obsah
  • 52 000 hesel, 65 000 významů., 18 000 příkladů, idiomů a frází, 120 000 překladů.
  • Seznamy prefixů, sufixů a měrových slov.
  • Výčet provincií, měst a nejčastějších čínských příjmení.
Vlastnosti
  • Největší jednosvazkový oboustranný slovník.
  • Aktuální slovní zásoba věrně odrážející současný psaný i mluvený jazyk.
  • Množství termínů z ekonomiky, práva, vědy a techniky.
  • Dvoubarevný tisk pro lepší přehlednost hesel.
  • Určen všem vážným zájemcům o cizí jazyk - od studentů po učitele a překladatele.
  • Používané zkratky, oborové a stylové příznaky.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Čínština je jedním z nejdůležitějších jazyků dnešního světa, a proto narůstá počet zájemců o čínštinu. Přibývá však i Číňanů toužících naučit se česky. Po velkém slovníku japonštiny jsme proto pro vás připravili obsáhlý čínsko-český a česko-čínský slovník zachycující současný oficiální psaný i mluvený jazyk. Nad rámec svého všeobecného zaměření obsahuje i terminologii z oblasti ekonomie, práva, vědy nebo techniky.

Při práci na čínské části slovníku jsme vycházeli především z rozsáhlých internetových databází, studijních znakových slovníků, specializovaných slovníků a ze současných výkladových slovníků renomovaných zahraničních nakladatelství Beijing Foreign Language Teaching and Research Press, The Commercial Press Beijing, Oxford University Press nebo Collins Dictionaries. Česká část slovníku je založena na vlastním výkladovém slovníku češtiny, který vytváříme již téměř 20 let. Jedná se o původní autorské dílo vskutku značného rozsahu.

Slovník je uspořádán foneticky podle abecedy pinyin, která je mezinárodním standardem pro přepis čínských slov do jazyků užívajících latinku. Při vyhledávání slov v čínské části uživateli poslouží uvedený seznam znaků podle radikálů, na základě kterého lze dohledat výslovnost znaku a ten pak jednoduše najít ve slovníku. Slovník je obohacen také o užitečné seznamy prefixů, sufixů a měrových slov nebo o přílohy s výčtem provincií, měst a nejčastějších čínských příjmení.

Slovník je určený začínajícím i středně pokročilým studentům univerzit či jazykových škol a také profesionálním uživatelům tohoto jazyka. Věříme, že bude všem užitečným pomocníkem při studiu čínštiny nebo při překládání.