Francouzsko-český česko-francouzský kapesní slovník, 4. vydání

Francouzsko-český česko-francouzský kapesní slovník, 4. vydání

Kapesní slovník s gramatikou a konverzací nabízí aktuální slovní zásobu pro studium i na cesty. V knize tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve francouzštině. Je to slovník malý velikostí, ale velký rozsahem. Můžete jej mít stále po ruce, hodí se na cesty i do aktovky. Pokud potřebujete větší nebo výraznější písmo, vyberte si u nás ze slovníků většího formátu.

ISBN: 978-80-87819-62-3
vazba: měkká, šitá vazba s klopami, lesklé lamino
EAN: 9788087819623
formát: 85 x 118 mm
stran: 832
hmotnost: 266 g
edice: 4
vydání: 10. 4. 2013
Obsah
  • 34 000 hesel, 41 000 významů, 2 000 frází
  • Konverzace a fráze
  • Přehled gramatiky
  • Jednotky a míry
  • Orientační mapky
  • Důležité adresy a telefony
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Přehledný a poměrně objemný kapesní francouzský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu současné francouzštiny. Oceníte ho na cestách, v práci i při studiu jazyka. Pomůže Vám domluvit se v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat ve francouzštině.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, spisovné i nespisovné. Místo mnohých zastaralých výrazů náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době, např. z oblasti internetu a digitálních technologií.

Aby se vám se slovníkem pracovalo co nejlépe, obsahují hesla kromě samotných překladů i další doplňující informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Ustálené obraty, příklady a vazby zase napoví, jak slovo nebo slovní spojení nejlépe užít ve větě. 

V přílohách najdete přehled gramatiky a konverzaci zaměřenou na obvyklé situace, např. na cestování, stravování, hledání ubytování, vyplňování dotazníků, nákupy nebo třeba časté veřejné nápisy. Na obálce je kromě orientačních mapek pro příslušné země i mnoho dalších užitečných informací – kontakty na české ambasády v zahraničí, krizová telefonní čísla v různých zemích atd.

V tomto francouzském kapesním slovníku s konverzací a gramatikou tak máte k dispozici v podstatě vše, co potřebujete pro běžnou komunikaci ve francouzštině.

Pokud potřebujete obsáhlejší slovní zásobu, doporučujeme praktický francouzský slovník zhruba dvojnásobného rozsahu. Profesionálním překladatelům pak doporučujeme všeobecné i odborné slovníky v elektronické podobě, ve formě aplikací na PC nebo on-line licencí.