Francouzsko-český česko-francouzský šikovný slovník, 3. vydání

Francouzsko-český česko-francouzský šikovný slovník, 3. vydání

Aktualizované vydání oblíbeného francouzského slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům. Využití najde ve škole, při domácí přípravě nebo v jazykovém kurzu. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové francouzštiny. Kniha obsahuje také přehled gramatiky s příklady, konverzační okruhy vhodné pro školní výuku a desítky studijních poznámek.

ISBN: 978-80-7508-123-0
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788075081230
formát: 115 x 165 mm
stran: 704
hmotnost: 418 g
edice: 3
vydání: 3. 8. 2015
Obsah
  • 35 000 hesel, 4 000 příkladů, idiomů a frází, 70 000 překladů
  • 75 stran konverzačních okruhů vhodných pro školní výuku
  • 200 studijních poznámek
  • Přehled gramatiky s příklady
Vlastnosti
  • Pečlivě vybraná aktuální slovní zásoba
  • Dvojbarevný tisk pro lepší přehlednost hesel
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Nové aktualizované vydání oblíbeného slovníku určeného především začínajícím a středně pokročilým žákům a studentům francouzštiny. Hesla, významy a překlady jsou pečlivě vybrány tak, abyste zde našli běžně užívaná slova a obraty ze spisovné i hovorové francouzštiny. Při tvorbě tohoto titulu jsme vycházeli z francouzských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Petit Robert, Petit larousse, Hachette encyklopédique aj.) a z vlastního aktuálního výkladového slovníku češtiny.

Důraz je kladen na přehlednost, srozumitelnost a užitečné doplňující informace pro studium jazyka. Nechybí ani praktické příklady převzaté z běžného jazyka, které vám usnadní zapamatování slovní zásoby a aktivní komunikaci. Hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významů a výstižnosti překladů. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít správný význam a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě.

Podrobný přehled francouzské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání. Užitečnou pomůckou pro studenty budou bezpochyby i praktické poznámky o použití francouzských slov. Jistě oceníte také konverzační přílohu s množstvím témat vhodných ke studiu, ale také k osvojování slovní zásoby a k aktivnímu překládání. Mnoho témat můžete využít i při běžné konverzaci a komunikaci s cizinci – např. Pozdravy a oslovení, Seznámení, Pozvání a návštěva, Čas, Telefonování, Počítač, Rodina, Bydlení, Zdraví atd. To vše s přepisem francouzské výslovnosti.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu francouzštiny.