Francouzština slovníček

Francouzština slovníček

Kapesní francouzský slovník obsahuje běžnou slovní zásobu francouzštiny. Upřesňující poznámky a stylové příznaky vám pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Množství ustálených obratů, příkladů a vazeb zase napoví, jak slovo nejlépe užít ve větě. Slovníček obsahuje také přehled nepravidelných sloves.

ISBN: 978-80-8747-168-5
vazba: měkká, lepená vazba, zaoblené rohy
EAN: 9788087471685
formát: 85 x 118 mm
stran: 640
hmotnost: 202 g
edice: 1
vydání: 28. 2. 2013
Obsah
  • 30 000 hesel
  • Současná slovní zásoba
  • Předložkové vazby a praktické příklady
  • Přehled nepravidelných sloves
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Kapesní oboustranný francouzský slovník, ve kterém najdete běžně užívanou slovní zásobu francouzštiny. Oceníte ho nejen na cestách a při práci, ale i při studiu jazyka ve škole nebo jazykovém kurzu. Pomůže Vám domluvit se a poradit si v každodenních situacích, přesněji se vyjadřovat a lépe komunikovat.

Hesla i překlady jsme pečlivě vybírali tak, abyste ve slovníku našli nejčastěji užívaná slova a obraty, a to jak spisovné (včetně hovorových), tak i nespisovné. Při zpracování hesel jsme vycházeli z nejnovějších francouzských výkladových slovníků renomovaných nakladatelství (Petit Robert, Petit Larousse, Hachette encyclopédique aj.). Místo mnohých, dnes již zcela nepoužívaných či zastaralých výrazů Vám náš slovník nabízí naopak množství nových pojmů a termínů rozšířených v poslední době.

Aby se se slovníkem pracovalo co nejlépe, přidali jsme k heslům kromě samotných překladů další doplňkové informace. Upřesňující poznámky a stylové příznaky pomohou vybrat nejvhodnější výraz. Množství ustálených obratů, příkladů a vazeb zase napoví, jak slovo nebo spojení nejlépe užít ve větě.

Věříme, že Vám slovníček bude užitečným pomocníkem.