Česko-gruzínská konverzace

Česko-gruzínská konverzace

Gruzínské písmo je pro nás exotické a není snadné přečíst i ty nejjednodušší nápisy. Konverzaci na cestách proto určitě využijete. Všechny fráze i slovíčka obsahují přepis výslovnosti. Kniha obsahuje i slovníček a přehled gramatiky. Kniha má příjemné kulaté rožky.

ISBN: 978-80-7508-086-8
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
EAN: 9788075080868
formát: 95 x 140 mm
stran: 320
hmotnost: 162 g
edice: 1
vydání: 27. 3. 2015
ebook format: epub
ebook kód: 9788075080912
Obsah
  • 2 600 vět a frází, 1 600 slovíček v tématech
  • 6 000 hesel ve slovníku (pouze v knize)
  • Doporučení a upozornění
  • Přepis výslovnosti všech frází
  • 19 stran gramatiky, 9 stran praktických informací o zemi
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Hlavními památkami v Gruzii jsou středověké kláštery a kostely, ale vyhlášené je také gruzínské víno. Pokud si sem plánujete cestu, neměli byste zapomenout na vhodnou konverzaci. Gruzínské písmo je pro nás značně exotické. Gruzínci se projevují ve vztahu k návštěvníkům velmi srdečně, přátelsky a nesmírně pohostinně, rádi vám vždy poradí. Několika větami v jejich rodném jazyce je jistě potěšíte. Konverzaci oceníte také v řadě  běžných i nečekaných situací, které vás na cestách mohou potkat. Všechny fráze i slovíčka obsahují přepis výslovnosti.

Konverzace nabízí slovní zásobu a fráze pro desítky situací (číslovky, udávání času, nápisy, představování, cestování (autem, letadlem, vlakem, městskou dopravou), pasová kontrola, ubytování, stravování, sport, seznamování, prohlídka města, nakupování, rodina, práce a brigáda, banka, komunikace a počítač...). Najdete v ní klasické fráze na cesty, ale také nejnovější slovní zásobu z oblasti internetu a digitálních technologií.

Užitečnou přílohou je oboustranný gruzínský slovník, gramatika, praktické tipy na cesty a zajímavosti o zemi.