Kavkaz - jazykový průvodce

Kavkaz - jazykový průvodce

V tomto výjimečném jazykovém průvodci najdete čtyři zcela rozdílné jazyky, kterými se na území Kavkazu hovoří a jsou i úředními jazyky. Jsou to arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština, jazyky, které mají velmi odlišná písma. Věříme, že vám tato příručka zpříjemní poznávání exotických jazyků, vzdálených zemí, života a tradic jejich obyvatel. Takto komplexně pojatá jazyková publikace vyšla u nás poprvé.

ISBN: 978-80-87471-67-8
EAN: 9788087471678
vazba: lepená, měkké lamino, zaoblené rohy
formát: 95 x 140 mm
stran: 512
hmotnost: 252 g
edice: 1, 2012
vydání: 30. 11. 2012
Obsah
  • Arménština, ázerbájdžánština, gruzínština, čečenština.
  • 1 100 vět a frází, 1 000 slovíček v tématech, výslovnost.
  • Doporučení, upozornění a další užitečné přílohy na cesty.
  • Přehled gramatiky.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

V tomto výjimečném jazykovém průvodci na cesty po Kavkaze najdete čtyři zcela rozdílné jazyky, kterými se zde hovoří a zároveň jsou i úředními jazyky. Jsou to arménština, ázerbájdžánština, gruzínština a čečenština, jazyky používané dnes na území Kavkazu, které mají velmi odlišná písma. Podívejte se na ukázkové stránky! Kromě konverzační části obsahuje kniha také stručný přehled gramatik a užitečné přílohy na cesty. Takto komplexně pojatá jazyková publikace vyšla u nás poprvé.

Arménština je svébytným jazykem na pomezí Východu a Západu. Kvůli pohnutým osudům najdete arménské mluvčí v mnoha zemích. Arménština má blízko k řečtině a vedle íránských prvků zde najeme mnoho výrazů z ruštiny. Písmo je ovšem velmi exotické. Ázerbájdžánština patří mezi turkické jazyky a její velkou výhodou je zápis v latince. Z hlediska morfologické klasifika se jedná o jazyk aglutinační a má za sebou dlouhou cestu vývoje.

Gruzínština je hlavním představitelem jihokavkazských jazyků a jako jediná z nich má i svou spisovnou podobu. Je to velmi starý jazyk. Používá specifické písmo a není příbuzná s žádným jiným jazykem. I gruzínština je aglutinační jazyk, k naučení velmi obtížný. Podle zakončení gruzínských příjmení je možné poznat, odkud Gruzínci pocházejí. Čečenština je specifickým jazykem s pestrou škálou hlásek připomínajících arabštinu. Zapisuje se převážně cyrilicí. Řadí se mezi ergativní jazyky, k nimž patří také baskičtina. S ní má čečenština společné i používání dvacítkové soustavy. Zvládnout tento jazyk není vůbec snadné, ale v Čečně se domluvíte také rusky.

Věříme, že vám tato příručka zpříjemní poznávání vzdálených zemí, života a tradic jejich obyvatel. Vydejte se s námi objevovat svět!