Přehled ázerbájdžánské gramatiky

Přehled ázerbájdžánské gramatiky

Původní ázerbájdžánská gramatika je dílem předního českého turkologa Phdr. Tomáše Laně a kolektivu Lingea. Cílem této příručky je především poskytnout uživateli co nejjasnější přehled o současné ázerbájdžánské gramatice bez přemíry lingvistické teorie. Kniha je určena všem, kdo se chtějí seznámit s tímto exotickým kavkazským jazykem.

ISBN: 978-80-87819-04-3
vazba: měkká, lepená vazba, mřížkové lamino
EAN: 9788087819043
formát: 115 x 165 mm
stran: 80
hmotnost: 80 g
edice: 1
vydání: 17. 5. 2013
ebook format: epub
ebook kód: 9788087819807
Obsah
  • Popis aktuálních gramatických jevů
  • Jasné a stručné výklady
  • Množství praktických příkladů
  • Poznámky, výjimky, zajímavosti
  • Slovník gramatických termínů
  • Křížové odkazy, podrobný rejstřík
  • Ukázkové stránky jsou z knihy. Podoba a rozsah e-booku se může od knižní verze lišit.
Galerie
Doporučujeme
Podrobné informace

Původní přehled ázerbájdžánské gramatiky je dílem předního českého turkologa Phdr. Tomáše Laně a kolektivu Lingea. Cílem této příručky je především poskytnout uživateli co nejjasnější přehled o současné ázerbájdžánské gramatice bez přemíry lingvistické teorie a nadbytečných odborných termínů.

Jednotlivé gramatické jevy čtenáři přibližuje především na základě jednoduchých pouček či pravidel a za pomoci praktických příkladů daného jevu pokud možno přímo vztažených i k češtině tak, aby i uživatel bez hlubšího povědomí o jazyku byl schopen z výkladu pochopit principy tvoření a užívání daného jevu a poté je bez větších potíží dokázal i aktivně užívat v reálné komunikaci. Vedle popisu a příkladů běžných současných gramatických jevů obsahuje kniha také mnoho poznámek upozorňujících na výjimky, zajímavosti, odkazy na související kapitoly atd., které jsou pro praktické osvojení si jazyka velmi přínosné.

Příručka je určena především těm, kdo se s tímto exotickým kavkazským jazykem poprvé seznamují. Proto jsme přehled doplnili i o ázerbájdžánské ekvivalenty použitého názvosloví, které usnadní hledání v podrobnějších cizojazyčných příručkách. Věříme, že kniha bude všem dobrým pomocníkem při studiu ázerbajdžánštiny.